Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne odgłosy z komputera? - odgłos świerszcza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tommyb

tommyb

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 19 03 2007 - 11:44

Komputer nie krecony
P4 - prescot 3ghz
512mb - kingston
plyta - intel D915PBL
zasilacz - feel 350ATX
dysk - sata 200gb - Seagatest3200826as

Była temperatura okolo 60 stopni w biosie wiec zmienilem paste. Temperature procka zbilem do 45 pod windowsem (w srodku 36stopni) w idle. Problem jest taki ze komputer w roznych dzwinych sytuacjach sie restartuje oraz najwazniejsze - chyba wentylator wydaje dziwne odglosy takie jak swierszcz w momencie uruchamianai aplikacji, przelaczania zakladek pod Firefoxem, czasmi przy intensywnym ruszaniu myszka (podczas skanowania dysku aplikacja windows defender w sposob ciagly slychac "swierszczenie" - 55stopni/40 stopni). Komputer chodzil 1rok prawie non stop i nie bylo problemow. Napiecia na zasilaczu w normie. Gdzie szukac przyczyny tych odglosow?
Zastanawaim sie dlaczego mam 4 kabelki od wentylatora do plyty ( czyzby jakis lut puscil ktoregos z tych kabelkow w srodku wentylatora i stad te problemy?)

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 19 03 2007 - 16:45

Jesteś pewien, że to wentylator wydaje takie odgłosy? Rozbierz obudowę i sprawdź organoleptycznie :rolleyes: czy to nie czasem zasilacz lub dysk twardy i napisz.

  • 0

#3 Slavo

Slavo

    Stały użytkownik

  • 189 postów

Napisano 19 03 2007 - 18:55

Do odgłosu świerszcza raczej nie pasuje, ale może to któraś z cewek płyty głównej lub zasilacza wydaje taki odgłos. Wątpliwe jest, żeby był to wentylator.
Jeśli to faktycznie cewka, to musisz zalać ją żywicą epoksydową, klejem albo czymś podobnym (nie przewodzącym prądu i twardym po wyschnięciu).
  • 0

#4 tommyb

tommyb

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 03 2007 - 10:25

Dysk odpada. Bardzo mozliwe ze to zasilacz bo cos ostatnio slabo wydmuchuje powietrze. Na szczescie to komputer z roboty, a ja w tej chwili nie mam czasu na grzebanie w nim. Wymienie na inny zasilacz w wolnej chwili, jesli to pomoze zasilacz oddam do serwisu bo na gwarancji. Dzieki za podpowiedzi, odezwe sie jak to pomoglo.
  • 0

#5 tommyb

tommyb

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 03 2007 - 07:48

Wymiana zasilacza pomogla :rolleyes:
  • 0

#6 mateo33

mateo33

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 04 06 2007 - 15:25

mi dysk twardy wydaje takie odłosy po czy się komp zawiesz, jeżeli ktoś wie czemu to niech pisze

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych