Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne działanie komputera.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mgx8

mgx8

    Początkujący

  • 148 postów

Napisano 27 06 2006 - 09:48

Witam, mam taki problem, dziś jak uruchamiam komputer coś mi niechcę się włączać, kontrolka od monitora tylko miga i miga, jak niewłączam komputera też zawsze migała. To wydawało, mi się, że wcale monitor nieprzyjmuje danych. Dotknełem się karty graficznej, docisnełem ją. Ok, włączam komputer dalej monitor niełapie a jakiś dziwny głos się wydaje, to go wyłączam. Pare część przy procesorze dopchnełem, dobra monitor działa. Uruchamia się bios, niezaczął jeszcze sprawdzać dysków itp. a tu się jeden napis wyśrodkowuje na którym jest napisane "Award Modular (09/07/00)", dobra zaczynam ram dopychać, wkońcu już sie taki komunikat niepokazuję ale sprawdza ram i jest wszystko, ale jak ma sprawdzać dyski to staje, zaraz zaczynam dopinać kable od dysków. Dalej niedziała restartowałem chyba ze 4 razy i wkońcu mi się uruchomił ale coś dziwnie działa. Jakieś takie dziwne w nim są odgłosy jak by coś się łamało. A wczoraj komputer był wyłączony normalnie, zasilacz był wyłączony przyciskem, tyle, że zasilacz był podłączony do prądu. A wczoraj była burza i aż światła tak w pokoju mrygały od czasu do czasu. Może ktoś się skapuję o co chodź ? z góry dzięki za odp

  • 0

#2 caveman

caveman

    Tweaks.pl team

  • 368 postów

Napisano 27 06 2006 - 10:53

Wpierw zrób clear cmos.
Następnie powyciągaj wszystkie części, a później zadbaj aby były solidnie ulokowane.
'Obwąchaj' czy z jakiegoś komponentu nie uchodzi woń spalenizny (szczególnie sprawdz zasilacz, oraz cewki na płycie głównej).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych