Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne czcionki laptop jak i pc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damii92rr

Damii92rr

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 10 11 2015 - 12:44

Witam popsuł mi się mój komputer 8letni stacjonarny,słaby był ale obraz był ok

 

Panowie w sklepie powiedzieli,że to tylko już do utylizacji tam był procek sempron 3000 karta radeon 9600 256mb dysk sata ddr 400  512mb no i monitor samsung 933sn i windows xp 32bit i przez 8 lat było ok..nie grałem na nim bo od tego miałem konsolę

 

Panowie powiedzieli,że za 400zł będzie o niebo lepszy

 

to miałem TAM PROCEK AMD dwurdzeniowy 2.5ghz 2GB ram kart zintegrowana ge force 6150

 

 

po podłączeniu nie dało sie patrzyć w internet głównie w przeglądarkę czcionkę.. myśle sobie,że wrócę do windowsa xp bo to pewnie wina 7  wgrałem xp i to samo...czcionki nie ostre itp..oddałem im A WZIĄŁEM SOBIE LAPTOPA za 900zł lenovo edge 15

 

core i3 m370

 

3GB RAM

 

karta intel hd

 

windows 7 64bit

 

i jest to samo... z ciekawosci sprawdziłem u kumpla na jego lenovo za 2500zł i to samo... nie wiem czy to wina zintegrowanychh kart? bo w starym pc nie miałem integrowanej  

 

próbowałem clear type,ustawianie czcionek w przegladarkach,przeglądarki itp i to samo... taki efek bardzo podobny:

 

 http://zapodaj.net/ca5c996f78376.jpg.html

 

 



  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 10 11 2015 - 12:55

Jak jest rozdzielczość i czy są zainstalowane poprawnie sterowniki od grafiki? Podejrzewam że inna od zalecanej. Monitory LCD/matryce laptopów, niestety najlepiej pracują w zalecanej rozdzielczości - najczęściej największej. Wynika to z samej ich konstrukcji i sposobu działania. Dlatego jeżeli chcemy mieć wyraźne czcionki powinniśmy pracować w zalecanej rozdzielczości. Jeżeli chcemy zwiększyć rozmiar czcionek to w windows 7 klikamy ppm (ppm - prawy przycisk myszy) na pulpicie wybieramy "Rozdzielczość ekranu" i "Zmień wielkość tekstu i innych elementów".



  • 0

#3 Damii92rr

Damii92rr

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 10 11 2015 - 14:23

witam rozdzielczość jest dobra,sterowniki najnowsze dodam u kumpla jest to samo


  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 12 11 2015 - 08:07

A jaką masz ustawioną rozdzielczość i jaką matrycę?


  • 0

#5 Damii92rr

Damii92rr

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 12 11 2015 - 11:11

1366 NA 768 zalecana i taką mam matryca matowa

 

kumpel ma lenovo ale matryca błyszcząca to powiem,że jest lepiej no ale trudno już

 

Co dziwne na kompie tym co mi złożyli było to samo.. mimo wgrania xp...  a na moim 8 letnim kompie z xp wszystko jak brzytwa było

 

nie wiem czy to czasami nie o kartę zintegrowaną..



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych