Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna sytuacja router-laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Ojciec Mateusz

Ojciec Mateusz

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 13 01 2017 - 11:42

Witam. Jakiś czas temu zorientowałem się, że prędkość mojego internetu jest niższa niż mam zapisaną w umowie, tj 8mb a testy pokazywały 3-4mb. Na infolinii zasugerowali zmianę routera i tak też zrobiłem, w międzyczasie dokupując transfer do 22mb. W firmie skonfigurowali nowy router, który jak się okazało nie działa właściwie, więc wezwałem serwis. Skonfigurowali go od nowa i pojechali mówiąc, że już jest OK. Następnie testowałem ten router przez kilka dni i nie działał jak trzeba, więc zadzwoniłem kolejny raz - zasugerowali przetestowanie na każdym z 13 kanałów. Na dwóch jedynie laptop się łączył, ale strony ładowały się kilka minut. Dla pewności sprawdziłem łączność na drugim laptopie i niestety na nim też nie było łącza, więc zadzwoniłem po serwis kolejny raz, tym razem już byłem obecny podczas wizyty. Po ponownym skonfigurowaniu i zmianie ustawień routera serwisant stwierdził, że już powinno być dobrze. Na telefonach działa bez zarzutu, na lapku zastępczym również (test pokazuje 18-25mb) a na głównym laptopie mam problem z połączeniem. Niby jest dostęp do internetu choć często zanika, ale nie mogę połączyć się z żadną stroną. Sporadycznie załaduje się youtube i nic poza tym. Nie mam nawet możliwości przetestować na speedteście.

Przy opcji rozwiązywania problemów pokazuje błąd: "System windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS). Dodam, że na starym routerze internet działa na wszystkich urządzeniach tylko tak jak pisałem wyżej jest słaby transfer.

Czy ktoś orientuje się co może być przyczyną tego, że na jednym lapku nie działa mi net? WLAN nie sprawny? Coś z ustawieniami?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.  • 0

#2 KingKa

KingKa

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 19 01 2017 - 17:18

Raczej ustawienia, jakby WLAN był niesprawny to nie powinien się w ogóle połączyć. Próbowałeś standardu, czyli reinstalacji sterowników?  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych