Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzielenie partycji i jego skutki(?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 04 2010 - 18:44

Witam. Mam mały problem. Mój system operacyjny to 64 bitowy Windows 7. Usiłowałem stworzyć nowe partycje (bodajże programem partition magic). Wydawało się, że wszystko jest w porządku. Proces ukończył się i komputer automatycznie się zresetował, a moim oczom ukazał się następujący komunikat(w Biosie oczywiście):

**This version supports only Hard Disk and CDROM drives **
Please wait. This will take few seconds.

Controller Bus#00, Device#1F, Function#02: 06 Ports, 02 Devices

Uniemożliwia mi to korzystanie z komputera. A teraz nasuwa się pytanie. Co powinienem zrobić? Kiedy usiłuję wejść do biosu komputer nie reaguje na wciskanie DEL (nie jest to problem z klawiaturą na USB ponieważ wcześniej wszystko było w porządku). Jeżeli czekam tak jak jest to napisane w komunikacie nie przynosi to żadnych efektów. Bardzo proszę o pomoc i liczę na poważne odpowiedzi. Pozdrawiam!

[mod] Twoje 2 tematy zostały połączone.. [/mod]

Użytkownik Celdur edytował ten post 11 04 2010 - 00:01

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 04 2010 - 19:35

na początek zresetuj bios zworką na płycie, zrób to zgodnie z zaleceniami czyli odłącz najpierw komputer całkiem od sieci elektrycznej i odczekaj ok. 1 min
Na przyszłość zapamiętaj nigdy więcej PM bo narobisz sobie więcej szkód niż to jest warte, do partycjonowania to bootowalny GParted.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 09 04 2010 - 19:39

  • 0

#3 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 04 2010 - 19:48

Mógłbyś mi powiedzieć jak ten bios zresetować? jestem troche zielony :/
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 04 2010 - 21:23

Mógłbym ale mam za mało danych, zajrzyj do manuala płyty głównej, bo jak to zwykle bywa nie jesteś wyjątkiem i nazwy płyty nie napisałeś bo i po co.
  • 0

#5 speed_21

speed_21

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 04 2010 - 22:39

Gdy wyciągnie baterię z płyty głównej bios również się zresetuje.
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 04 2010 - 22:45

Tylko nooby resetują bios bateryjką mając zworkę zaraz obok, poza tym to nie trwa tak krótko jak zworką, bo co najmniej kilkanaście minut, a potem od nowa ustawienia wszystkich dat i godzin od nowa, a fuj.
  • 0

#7 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 04 2010 - 12:31

Sądzicie ze moge rozkrecic komputer kiedy mam go jeszcze na gwarancji?
  • 0

#8 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 04 2010 - 13:20

Jeśli obudowa nie posiada plomb które uniemożliwiają otwarcie/ściągnięcie boku to możesz, a jeśli takowe są i ją otworzysz to gwarancja poszła papa.
  • 0

#9 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 04 2010 - 13:34

Więc pozostaje tylko zaniesienie kompa do serwisu? Nie ma innej opcji zresetowania tego biosu?
  • 0

#10 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 04 2010 - 14:22

Nie ma innej opcji zresetowania tego biosu?

Są płyty które umożliwiają reset biosu bez otwarcia obudowy, ale czy twoja taką możliwość posiada to na razie tylko ty wiesz, rodzajów/marek płyt jest bez liku. Jeśli takiej możliwości nie posiada to czeka cię wizyta w serwisie.
  • 0

#11 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 04 2010 - 18:22

Witam niedawno założyłem temat mówiący o moim problemie z Biosem. Znalazłem odpowiedź po angielsku, która nie jest dla mnie zbyt jasna. Moglibyście napisać mi po polsku krok po kroku co mam zrobić według tej instrukcji?

Default Serial ATA AHCI BIOS, Version iSrc 1.20E code 23 hang SOLUTION

Serial ATA AHCI BIOS, Version iSrc 1.20E
Copyright © 2003-2008 Intel Corporation 23
** This version supports only Hard Disk and CDROM drives **
Please wait. This will take few seconds.

If your Gigabyte BIOS hangs at this message after you change to AHCI mode, then this solution worked for me


1) take a system backup (including system image) of your boot O.S. with windows backup
2) create a system repair disk (DVD) with windows backup
3) reformat (quick) then delete the partitions on your boot drive (not sure if this is necessary)
4) boot to the repair dvd, follow instructions to restore latest system image
5) reboot, change BIOS settings to AHCI, reboot and all should be just fine.

For some reason the 1.20E AHCI BIOS just does not like to go past a disk that has a win 7 x64 IDE operating system on it, and restoring the image to the same drive seems to fix the problem.

Jeltz



  • 0

#12 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 04 2010 - 18:28

Moja płyta głowna to: Gigabyte S-Series Motherboard GA-H55M-S2H

  • 0

#13 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 04 2010 - 20:30

No niestety ta płyta nie daje takiej możliwości, takie są właśnie przypadłości kupowania komputerów w marketach/sklepach. Ale sprawdzałeś czy obudowa jest zaplombowana? Bo może jednak nie? Z tyłu, jeśli tak powinny być naklejki (tzw stickery) które zachodzą na boki obudowy.
  • 0

#14 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 04 2010 - 20:48

Niestety plomby są.
PS. Masz na mysli ze kupujac pc'ta w salonie komputerowym popelnilem blad?
  • 0

#15 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 10 04 2010 - 21:13

To w końcu możesz wejść do tego biosu czy nie możesz, bo w tamtym temacie nie mogłeś, czy może teraz chodzi o inny komputer, po drugie jaki jest sens zakładania dwóch tematów, nie możesz pisać w tamtym jeśli rzecz dotyczy tego samego kompa?
Co do tekstu znaczy to tyle że zmieniono tryb pracy kontrolera na AHCI system zaś postawiony był w trybie IDE stąd problem z uruchomieniem systemu. Pewnie sam grzebałeś w biosie chciałeś zmienić tryb pracy kontrolera i system się wysypał, tak?

PS. Masz na mysli ze kupujac pc'ta w salonie komputerowym popelnilem blad?

W zasadzie tak.

Użytkownik Celdur edytował ten post 11 04 2010 - 00:23

  • 0

#16 Kuubaalaa

Kuubaalaa

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 11 04 2010 - 10:24

Tamten temat również dotyczył tego komputera. Okej, przyznaję się popełniłem błąd tworząc nowy temat. Kiedy wciskam delete próbując wejść do biosu wyświetla się coś w stylu ' opening bios ' lecz zanim się otworzy to wyskakuje następny komunikat, który wymieniłem w pierwszym poście. Na internecie znalazłem instrukcje (również wymieniona wyżej) lecz nie bardzo wiem co mam dokładnie zrobić. Gdyby ktoś wyjaśnił mi krok po kroku co mam zrobić to bedę bardzo wdzięczny. Przepraszam bardzo, że tak wam zawracam głowę, lecz sam sobie nie poradzę.
Ps.: Nie grzebałem się w biosie. Tak jak napisałem powyżej problemy zaczęły się od użycia Partition Magica. Od tamtej chwili nie mogę włączyć tamtego komputera (włączyć w sumie mogę, lecz kończy się na komunikacie w biosie).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych