Skocz do zawartości


Dzielenie lacza przez bluetooth


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Quil_*

Gość_Quil_*

Napisano 04 08 2007 - 21:13

Witam.
Glowie sie nad tym problemem juz od tygodnia i powoli zaczyna mi brakowac sil... o cierpliwosci nie wspominajac.

Problem jest taki:
Mam dwa komputery, PC (tak go nazwiemy, ma robic za 'wiecznie wlaczonego niewolnika') i laptop. Kabel z sieci osiedlowej, dzieki ktoremu mam dostep do internetu jest jeden - leci do PC. Zarowno PC jak i lapek maja bluetooth (PC przez adapter na usb, laptop zintegrowany). I jak to do cholery ustawic, zeby stacjonarny komputer mial caly czas dostep do internetu, a laptop mogl sie do niego podlaczyc przez bluetooth i rowniez skorzystac z dobrodziejstw sieci?

- oprogramowanie typu BlueSoleil czy Widcomm nie wykrywa bluetootha w laptopie (lapek to Toshiba Satellite A100-192) wiec odpada
- polaczenie LAN jest ustanowione - komptery sie widza, moga udostepniac i przesylac pliki, ale internetu brak
- w manualu windy wyszperalem, ze trzeba utworzyc 'punkt dostepu do sieci' - jak to zrobic nigdzie nie napisali
- gdzies cos na google wyczytalem i... probowalem routingu przy pomocy programow typu WinRoute i Sygate Office Network - pierwszy sie nie chcial w ogole zainstalowac, drugi spowodowal tylko tyle, ze komputer sie powiesil przy probie wlaczenia LANu

Na obu komputerach siedzi Windows XP (PRO na PC i Home na laptopie)
Staly sieciowy adres IP, przez brame domyslna, jeden dns...

Gdyby ktos mial jakis pomysl, rade... a najlepiej gotowe rozwiazanie to bede dozgonnie wdzieczny. Zlitujcie sie i podrzuccie cos zanim powyrywam sobie resztki wlosow z glowy :banana:.

Pozdrawiam

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 04 08 2007 - 22:38

(...)b, laptop zintegrowany). I jak to do cholery ustawic, zeby stacjonarny komputer mial caly czas dostep do internetu, a laptop mogl sie do niego podlaczyc przez bluetooth i rowniez skorzystac z dobrodziejstw sieci?

(...)


Chyba żartujesz?! Lepiej dokup do kompa stacjonarnego za 40 zł kartę wifi i - skoro lapek ma BT - to na 100% ma wifi bo to ta sama karta.
Połaczenie wifi jest bezproblemowe i kilkukrotnie szybsze do BT! Bt to tylko prędkość faksowa! Nawet internet będzie ci smolił!

  • 0

#3 Gość_Quil_*

Gość_Quil_*

Napisano 04 08 2007 - 22:54

Chyba żartujesz?! Lepiej dokup do kompa stacjonarnego za 40 zł kartę wifi i - skoro lapek ma BT - to na 100% ma wifi bo to ta sama karta.
Połaczenie wifi jest bezproblemowe i kilkukrotnie szybsze do BT! Bt to tylko prędkość faksowa! Nawet internet będzie ci smolił!


Powiedzmy, ze teraz to juz sprawa honorowa :P. Musze sie dowiedziec jak to zrobic, inaczej nie bede mogl spac po nocach :banana:. A szybsze polaczenie mi chyba nie jest potrzebne. Zawrotna predkosc laca rzedu 200 kbit/s chyba nie bedzie ograniczana przez bluetooth, ktory obsluguje jesli sie nie myle do 1 mbit? :P
  • 0

#4 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 04 08 2007 - 23:59

Powiedzmy, ze teraz to juz sprawa honorowa :P. Musze sie dowiedziec jak to zrobic, inaczej nie bede mogl spac po nocach :banana:. A szybsze polaczenie mi chyba nie jest potrzebne. Zawrotna predkosc laca rzedu 200 kbit/s chyba nie bedzie ograniczana przez bluetooth, ktory obsluguje jesli sie nie myle do 1 mbit? :P


BT to max prędkość teoretycznie to 721 kb/s, tyle, że w rzeczywistości tyle się nie osiąga. Zdjęcie 400Kb z telefonu do lapa kopiuje w granicach 8-10 sek co daje prędkość faksową.
Podobnie jak to jest z dyskami czy transferem via USB 2.0. USB 2.0 "oferuje" transfer 480 Mb/s ale np. film avi o wadze 700 Mb kopiuje w ok. 1,5-3,0 minuty czyli, co daje w rzeczywistości max 7,5 Mb/s. Podbnie jest BT.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych