Skocz do zawartości


Zdjęcie

Działaność gospodarcza a legalność softu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarett

Jarett

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 17 03 2008 - 20:42

Witam,
Mam nadzieję, że zadaję to pytanie w odpowiednim miejscu, jeśli nie - prosze o adminów o przeniesienie gdzie należy smile.gif Jest troszkę długie ale myślę, że zainteresuje wiele osób.

Chcę zarejstrować w domu jednoosobową działalność gospodarczą ( nie będzie wydzielonej osobnej powierzchni na działaność ). Nie będzie ona de facto prowadzona w domu, ale nie mam innego adresu gdzie mógłbym ją zarejestrować. W domu znajdują dwa prywatne komputery - jeden mój i jeden mójego współlokatora. Na komputerach jak to zwykle bywa zdarza się nie do końca legalne oprogramowanie, albo programy na licencjach pozwalających na korzystanie z nich tylko do celów prywatnych ( niekomercyjnych ). Mam w związku z tym kilka pytań:

- pierwsze podstawowe: jakie de facto służby sa odpowiedzialne za sprawdzanie oryginalności oprogramowania w komputerach?

- wiem, że do prywatnych domów owe służby ot tak nie wchodza ( tylko jeśli jest nakaz lub uzasadnione podejrzenie udostępniania i dystrybucji nielegalnego softu, czy tak? ). Ale czy jeśli mam w domu zarejestrowaną działalność, to owe służby mogą do mnie zapukać bez wyraźnego powodu?

- jakie mają uprawnienia te służby? Czy wpadają bez zapowiedzi? Czy mogą przetrząsać wszystkie komputery, pamięci przenośne i płyty CD ( w tym również te mojego współlokatora )?

- Na ile mój własny komp jest moim prywatnym a na ile "firmowym" tzn. czy mogę zostać np. pociągnięty do odpowiedzialności, za używanie programów nieprzeznaczonych do celów komercyjnych? W jaki sposób można udowodnić czy używam komputera do celów prywatnych czy "firmowych" ?

- jakie generalnie są sanckje za korzystanie z nielegalnego oprogramowania lub korzystanie z niego niezgodnie z licencją ?

Dzięki za wyczerpujące i tylko prawidłowe odpowiedzi smile.gif

  • 0

#2 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 17 03 2008 - 20:47

jakiego rodzaju to będzie firma tz. czym będzie się zajmowała? bo jeżeli do jej działalności nie będzie potrzebny komputer to wszyscy mogą Cię pocałować w deeee.... :P

  • 0

#3 Jarett

Jarett

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 17 03 2008 - 20:52

jakiego rodzaju to będzie firma tz. czym będzie się zajmowała? bo jeżeli do jej działalności nie będzie potrzebny komputer to wszyscy mogą Cię pocałować w deeee.... :P


Komputer będzie jak najbardziej potrzebny.
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 18 03 2008 - 08:54

Wydaje mi się ze gdybys kupował komputer na firmę to wtedy jest on mieniem firmowym - inaczej jest prywatny i raczejnie mają prawa ci go sprawdzać

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych