Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysleksja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 24 01 2008 - 22:27

Dysleksja to nie jest żadna choroba tylko zaburzenie, które można wyleczyć. Denerwuje mnie gdy czytam temat na forum z niesamowitą ilościa błędów a na dole takie małe wytłumaczonko : "Sry za blendy jestem dyslektykiem"

Ktoś kto się tak tłumaczy to najzwyklejszy w świecie leń. Powinien wrócić do podstawówki, albo chociaż kupic sobie słownik.

Znam zbyt wiele przypadków udawania dyslektyka i korzystania z zalet bycia dyslektykiem. Nie ma w tym nic dziwnego, że moje stanowisko jest takie radykalne. Codziennie widze jak osoby które zamiast lazić do szkoły Je**ą się po kątach, a potem na lekcji polskiego świecą oczami i chronią się swoimi żółtymi papierami. Prawdziwych dyslektyków jest naprawde mało. Przypadłość ta zmusza do większej pracy a nie większego luzu.

Każdemu zdarza się popełnić błąd, nikt nie jest doskonały. Ale my nie mamy obowiązku czytać suahili.

Dla mnie dysleksja to poprostu niedouczenie i nic tego nie zmieni. Jak ktoś słabo dodaje to nie ma żadnych ulg, ciekawe czemu nie wymyslili zadnej choroby dla cienkich z matmy?

Apeluje o pisanie postów poprawnych ortograficznie i mam nadzieję, że zostane poparty
Niech nasze forum wyróżnia się poprawnością pisowni

Pozdro

  • 0

#2 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 24 01 2008 - 22:35

Apeluje o pisanie postów poprawnych ortograficznie i mam nadzieję, że zostane poparty
Niech nasze forum wyróżnia się poprawnością pisowni


Ależ oczywiście, ze zostaniesz poparty :P

Ja od razu powiem, ze ja równiez popełniam błedy jak kazdy. Ale to jest załosne jak niektórzy piszą np. chasło (a z takim czymś sie spotkałam na tym forum). Dla mnie to jest kaleczenie ojczystego języka.
A dysleksja, jest poprostu wynikiem lenistwa z dzieciństwa. Tak samo jakbys sie nie nauczył czytać i pisać w podstawówce. I załóżmy zaczołbys sie uczyć w wieku ok.20 lat.

  • 0

#3 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 24 01 2008 - 22:54

No pash po części się z Tobą zgodzę.Gdyż ja mam dokumenty że jestem dyslektykiem.Chodziłem na takie ćwiczenia które miały mi to zniwelować ale i tak popełniam mnóstwo błędów.Aniu ja nie byłem leniem w dzieciństwie tylko się sumiennie uczyłem.Nie byłem orłem z polaka ale wypracowanie w szkole na 3 -4 napisałem.

Ale dobrze że ff mam słownik i odrazy mi wyrzuca że błąd zorbiłem :P
  • 0

#4 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 24 01 2008 - 23:03

Plus punkty dla ciebie (za słownik) :P
  • 0

#5 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 24 01 2008 - 23:10

No bez tego było by Ciężko :P
  • 0

#6 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 24 01 2008 - 23:59

w ff można się wiele nauczyć :P

Apeluje o pisanie postów poprawnych ortograficznie i mam nadzieję, że zostane poparty

pewnie, chyba widziałeś mój pasek w podpisie :)
  • 0

#7 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 26 01 2008 - 12:49

Od tego na forum są moderatorzy ;]
  • 0

#8 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 26 01 2008 - 14:29

Aż tak bardzo chce się wam poprawiać błedy? Chyba wam się nudzi
  • 0

#9 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 26 01 2008 - 15:15

GURAL, ależ proszę bardzo, poprawiaj każde zdanie... Krew mnie zalewa gdy widzę, że ludzie bez dysleksji piszą mi bez żadnej ortografii i interpunkcji... A ja niestety starych chłopów uczyć nie będę ;] Zresztą jak już ma dysleksję, to słownik w FF, albo najpierw w edytorze napisać, a potem poprawić błęby i na forum... W końcu komputer ma nam pomagać, a nie tylko stwarzać problemy.
  • 0

#10 Ania06

Ania06

    Stały użytkownik

  • 340 postów

Napisano 26 01 2008 - 15:21

Albo położyć se słownik przed komputerem. I jak zacznie taki dyslektyk każde słowo sprawdzac w słowniku. To po tygodniu sie wyleczy z dysleksji.
  • 0

#11 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 26 01 2008 - 16:35

Tak, a zanim napisałbyś odpowiedź w jakimś temacie musiałbyś szukać słówek do następnego, bo pisałbyś kilka godzin ;]
Dysleksja ma mały wpływ na ortografię.. Wszystkiemu winna jest dysortografia i brak starań. Myślisz sobie "jestem dyslektykiem, mogę pisać byle jak" i w ogóle nie patrzysz co piszesz tylko walisz bezmyślnie w klawiaturę ;]

Wystarczy poćwiczyć i wszystko będzie szło dość dobrze.. Niczego nie osiągniemy jeżeli nie będziemy tego chcieli ;]

  • 0

#12 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 26 01 2008 - 18:39

Piksel, będę poprawiał. Staram się wyłapywać błędy. W sumie to jest obowiązek moderatora ;]

  • 0

#13 Piksel

Piksel

    Pax et Bonum...

  • 257 postów

Napisano 26 01 2008 - 19:17

Ja też poprawiam, ale nie całe wypowiedzi, jak jest mnówstwo błędów, to zostawiam z podpisem:
/~/Piksel - POPRAW BŁĘDY
I daję 10% warna
  • 0

#14 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 26 01 2008 - 21:41

A potem zapominasz, a błędy niepoprawione? ;]
  • 0

#15 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 26 01 2008 - 21:56

moje ó w słowie nauczyć było specjalne i ironiczne ;] więc nie wiem kto mi to popsuł ;]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych