Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyski otwieraja sie w osobnych oknach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 djtaso

djtaso

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 21 11 2008 - 22:28

Witam wszystkich. Od razu przepraszam jestem tu nowy i nie znalazlem zadnego odpowiednika mojego problemu. Juz wyjasniam.
Od jakiegos czasu gdy kolega przyszedl do mnie z dyskiem stala sie rzecz nastepujaca mianowicie jak wejde na moj komputer i na jakis dysk to ten dysk otworzy mi sie w nowym oknie. No wiec postanowilem zrobic formata i to calego dysku. Zgralem wszystko potrzebne na plytki i usunolem wszystkie partycje zrobilem nowe i zaczolem instalacje. zainstalowalo sie wszystko bylo ok. Sformatowalem (kompletnie nie szybko) reszte dyskow. i bylo okej. No i pewnego razu chcialem sobie wgrac mp3 na odtwrzacz podpiolem go do kompa tam sie zainstalowaly sterowniki i od nowa sie zaczyna bajka z otwieraniem dyskow w nowych oknach;/ sformatowalem od nowa dysk teraz sam "c" ale to nic nie dalo i dalej sie otwieraja w nowych oknach. Instalowalem na kompie 3 wersje windowsa i zawsze to samo jak tylko podepne inny dysk lub mp4 to sie zaczynaja dyski otwierac w nowych oknach. Ma ktos jakis pomysl co to moze byc???? przecierz cudow nie ma samop od siebie sie tak robic nie moze chyba. Od razu mowie szukalem na googlach i robilem tak jak mi mowili cos tam w rejestrze usunac cos tam wpisac i nic w opcjach folderow mam wszystko ustawione ok (poruwnywalem z kolegi kompem i mamy wszystko identycznie. Prosze o jakas pomoc moze podam moj gg to bedzie lepiej sie z kims dogadac. Pozdrawiam

  • 0

#2 suchoparek

suchoparek

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 11 2008 - 02:31

przede wszystkim co to za metoda przy takich pierdołach formaty robic?? o.0
pewnie Ci sie jakies syfy instaluja. wlacz widok na pokazywanie ukrytych plikow + pokazywanie systemowych. zapewne bedziesz mial w katalogu glownym kazdego dysku plik autorun.inf, ktory w zawartosci bedzie mial wskazanie na plik w katalogu RECYCLER. wywal tego autorun-a i powinno byc ok, jesli nie to pomyslimy dalej

  • 0

#3 djtaso

djtaso

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 22 11 2008 - 05:20

Nie moge wlaczyc tej opcji:( odznaczam ja daje ok czy tez zachowaj i nic zniknie mi to okienko i nie mam nic na dyskach wlacze jeszcze raz narzedzia/ widok i jest dalej zaznaczona ta opcja;/ A formata robilem bo juz od 4 lat nie bylo robione:D teraz az zwawiej chodzi tylko te dyski... a zaczelo sie jak kolega p[rzyniusl do mnie pierwszy raz dysk (mam dysk ATA chyba ;> znaczy mam taki cienki czerwony kabelek zamiast tasmy) i od tamtegho czasu sie tak dzieje...CZy mogly nie wiem w biosie sie cos zapisac jakies ustawienia czy nie wiem co?
  • 0

#4 suchoparek

suchoparek

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 22 11 2008 - 11:22

ja bym obstawial, ze razem z dyskiem przycniosl Ci jakiegos syfa, ktory siedzi na kazdej partycji. jesli nie mozesz wlaczyc opcji pokazywania plikow systemowych, wejdz spod liniii komend do kazdego dysku i wykonaj:
del autorun.inf
  • 0

#5 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 22 11 2008 - 13:13

Jeśli nie możesz zaznaczyć opcji, żeby pokazał Ci ukryte pliki systemowe, to na 100% masz wirusa.
  • 0

#6 fake4r

fake4r

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 22 11 2008 - 13:18

kumpel mial na kazdej partycji wirusa, tylko ze jemu nie pozwalal otwierac zadnego dysku. kaspersky zalatwil sprawe :lol:
  • 0

#7 Chinka

Chinka

    Seal of Approval

  • 426 postów

Napisano 22 11 2008 - 18:15

Profilaktycznie proponuję podać loga z hijacka, aby dojść pzrez to to idzie, a po sfixowaniu odpowiednich wpisów zapuścić Combofixa i loga z niego też
  • 0

#8 em000

em000

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 11 2008 - 19:25

Witam, ja mam ten sam problem. Tzn teraz to on już jest na wyższym poziomie... Kaspersky znalazł mi pełno różnych syfów i je pousuwał. Wcześniej to jeszcze jako tako bo osobne okna wyskakiwały, a teraz pyta się jakim programem ma otworzyć dysk...
Wirusów już nie ma żadnych, ponieważ Kasper nic nie wykrywa... nadal nie działa opcja pokazywania ukrytych plików i już naprawdę nie wiem co za tym stoi i co zrobić. Może ma ktoś jakieś propozycje ?
  • 0

#9 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 25 11 2008 - 19:39

Skoro nie działa Ci opcja pokazywania ukrytych plików to znaczy, że nadal masz wirusy.
  • 0

#10 em000

em000

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 25 11 2008 - 20:25

To czym mam jeszcze je szukać ? ;>
Jeśli Kasper ich nie znajduje to moim zdaniem to już koniec... bo tylko Kasper mi znajdował wszystkie wirusy jakie miałem kiedykolwiek i jest to dla mnie mnie najlepszy program antywirusowy...
Jakieś propozycje ? ;>
  • 0

#11 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 25 11 2008 - 21:00

Nie ma 100% skutecznego antywirusa. Zrób logi idaj do sprawdzenia w dziale bezpieczeństwo.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych