Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk twardy przenośny a TV dziwny problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patryk Judek

Patryk Judek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 01 2012 - 17:30

Mam pewnien problem, który postaram się opisać w miarę rzetelnie, jakieś dobre pół roku temu kupiłem przenośny dysk na usb na allegro, nie pamiętam jakiej firmy teraz ale chyba seageta, jeśli to będzie miało związek ze sprawą to podam dokładną specyfikację. Dysk działał bez żadnego zarzutu, nawet mnie zdziwiła jego szybkość działania. Problem pojawił się, gdy pewnego dnia postanowiłem podłączyć ten dysk pod wejśćie USB w TV LG. No i wszystko ładnie pięknie "telewizor zapytał mnie" co ma wyświetlić muzykę czy obrazy, Wybrałem muzykę aby sprawdzić jak to będzie działać, oczywiście wszystko działało. Odłączyłem dysk i chciałem podłaczyć do laptopa aby zgrać tą muzykę na dysk mojego laptopa i w tym momencie pojawił się problem. Wyskoczyło okienko, że dysk musi zostać sformatowany, a także zmienił się jego wolumin z H na J chyba. Czasem laptop nie chciał go wykryć ale wystarczyło go odłączyć i podłączyć jeszcze raz i działało wszystko ale nie w tym przypadku. No to mówię sobię no dobrą już mniejsza z tymi danymi, chociaż trochę była szkoda i postanowiłem go sformatować z poziomu windowsa, wybrałem domyśle ustawienia i format do NTFS. Zaczęło się formatowanie i po pięciu min dostałem komunikat, że windows nie mógł ukończyć formatowania, i zrobiłem tak po raz drugi i trzeci i wcziąż to samo. Zagłębiłem się w ten temat i czytając różne fora internetowe próbowałem odratować dysk testdiskiem, ale wywalał błąd error partition, potem ściągnałem filerecovery i inne tego typu programy i także wywalał jakiś błąd za każdym razem. Próbowałem także sformatować go z wiersza poleceń Dos format j :/fs:ntfs ale przez dobre 3 godziny wyświetlało, że ukończyło 0%. Próbowałem magic partition ale ten program nawet nie chciał u mnie ruszyć,mam wgranego windowsa 7 home edition 64 bity wraz ze serwis packiem. Nie wiem już co zrobić a najlepsze jest to, że jak podłącze dysk do tv to wszystko wykrywa to co jest na dysku. Windows pokazuję, że dysk jest zdrowy a system plików to RAW. Co ja mogę teraz zrobić?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 01 2012 - 19:03

Wejdź w narzędzia administracyjne, zarządzanie komputerem, zarządzanie dyskami. Kliknij na dysk, usuń wolumin, stwórz nowy, sformatuj i nadaj literkę.

  • 0

#3 Patryk Judek

Patryk Judek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 01 2012 - 19:09

Błąd CRC wyskakuję
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 01 2012 - 19:14

Skorzystaj z tego http://www.dobreprogramy.pl/Parted-Magic-30.12.11,System,Linux,18724.html
Przy pomocy tej dystrybucji uruchom np. GParted i zlikwiduj partycje.

Użytkownik Quke edytował ten post 30 01 2012 - 19:32

  • 0

#5 Patryk Judek

Patryk Judek

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 01 2012 - 20:37

To jest jakaś dystrybucja linuxa, nigdy nie miałem z linuxem doczynienia z tego co wiem to wersja live cd , jak to nagrać i zbootować, żeby działało?
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 30 01 2012 - 20:48

Nagrywasz tak jak każdy inny obraz płyty na komputerze :E

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych