Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk WD MyBook 2TB wyłącza touchpad po podłączeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 adekm

adekm

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 16 12 2013 - 22:42

Witam,

Od tygodnia mam problem z dyskiem twardym WD MyBook 2TB USB - po podłączeniu do laptopa przestaje działać touchpad (dodam że sprawdzałem na dwóch laptopach). Po podłączeniu pod PS3 można wejść do katalogów i nagle system odcina dysk.

Próbowałem zmienić kabel oraz sformatować - niestety cały czas jest tak samo..

System plików na dysku to FAT32.

 

Prosze o pomoc..

 



  • 0

#2 miciugo

miciugo

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 22 12 2013 - 00:43

W Windows XP można korzystać z systemu FAT32, można także zainstalować go na partycji systemowej, jednak systemowe narzędzia nie pozwalają utworzyć partycji FAT32 o rozmiarze większym od 32 GB. Takie ograniczenie wynika z testów przeprowadzonych przez Microsoft, w których wraz ze wzrostem objętości partycji FAT32 znacznie spadła wydajność obsługi tego systemu.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/FAT32

 

 

Takie duże dyski się formatuje na NTFS.

 



  • 0

#3 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 22 12 2013 - 01:22

Trochę nie rozumiem sensu Twojej wypowiedzi, kolego miciugo.

 

Nawet jeśli wydajność systemu spadnie to i tak będzie to dotyczyć odczytu/zapisu na dysk i niczego innego. Tymczasem w wypadku autora tematu dzieją się jakieś przysłowiowe "jaja". Nie działa touchpad po podłączeniu tego dysku? I to na dwóch laptopach? Mi to "śmierdzi" uszkodzonym kablem/wtyczką USB lub zbyt dużym zapotrzebowaniem na prąd. Należy pamiętać, że USB 3.0 ma większe limity prądowe niż USB2.0 i nawet jeśli powinno być kompatybilne wstecz to jeśli urządzenie jest źle zaprojektowane to takie efekty mogą się pojawiać. Wszystko zależy też od biorcy czyli do czego podłączamy dane urządzenie, niektóre sobie odpowiednio poradzą inne nie. Chyba PCet radzi sobie OK.

 

Pytanie brzmi czy pod USB 3.0 jest tak samo?


  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 22 12 2013 - 17:49

Co to za laptop? Choć stawiam uszk. płyty głównej.

ps. FAT32 to trochę old-style.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych