Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk SSD w komputerze do gier.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sorgi

Sorgi

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 24 03 2016 - 11:40

Czy jeżeli składam sobie komputer do gier, to dysk SSD będzie potrzebny? I co on w ogóle daje? Bo złożyłem komputer, w którym jest dysk SSD 128GB oraz HDD 1TB, ale zastanawiam się, czy w zamian za ten dysk można dać coś lepszego...



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 16 04 2016 - 10:37

SSD nie wpływa na wydajność gier ale wpływa na szybkość całego komputera. Dziś PC bez SSD to jak auto bez jednego koła. Warto i jeszcze raz warto go mieć i trzymać na nim OS. Jeżeli nigdy nie miałeś i pracowałeś wyłącznie na HDD to dla ciebie będzie to kosmiczna różnica.



  • 0

#3 Rooshken

Rooshken

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 04 2016 - 15:59

Witam.

Z własnego doświadczenia gorąco polecam dyski SSD.

Różnica - szczególnie w grach jest ogromna.

 

Zobaczyć to można już po starcie systemu Windows, trwa to około 10 sekund. Na dyskach mechanicznych (w zależności od systemu) jest to od ok. minuty do nawet ponad 2.

Bardzo irytowały mnie swojego czasu mapy multiplayer w BF3 i BF4 - ładowały się po kilka minut.

Zanim zacząłem grać mogłem zaparzyć sobie kawę. Na dysku SSD proces ten jest znacznie krótszy. Dużo szybsze ładowanie też zauważyłem np. w Dying Light. Nie ma też efektu "przycięcia" poprzez doczytywanie danych w czasie gry, wszystko działa płynnie.

 

Dla gracza polecam coś większego niż 128 GB, najlepiej 256. Sam posiadam dyski Plextora i teraz testuję Adatę, jednak bardzo dużo pozytywnych opinii jest o amerykańskiej marce Mushkin - tutaj możesz sprawdzić przykładową cenę 256 GB http://www.morele.net/dysk-ssd-mushkin-reactor-256gb-sata3-mknssdre256gb-771679/ 

Dyski te są wydaje i nie mają przegiętej ceny. W Polsce w sumie marka jeszcze nie aż tak znana, ale powoli się przebija ;)

 

Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych