Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk SSD i stary komp.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 marlon24

marlon24

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 21 12 2020 - 00:01

Witam,
mam dosyć stary komputer stacjonarny : płyta główna - Asus P5E Intel X38 , procesor - Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775), pamieć - GeIL Dual Black Dragon 2 x 2GB DDR2 800 MHz CL4, zasilacz - Corsair CMPSU-520HXEU - 520W, dysk twardy - Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500 GB (32 MB, Serial ATA II), karta graficzna – GF GTX650 TI 1 GB, obudowa - NZXT Apollo Crafted Series Black. Komp. ma już swoje lata i niestety wszystko bardzo powoli już chodzi. Strony powoli się wczytują, programy wolno się uruchamiają itp. Niestety nie stać mnie na razie na kupno nowego. Kolega mi podpowiedział ze wymiana dysku pomoże zwiększyć prędkość działania mojego kompa. Teraz mam pytanie do Was czy mogę zamontować na tym kompie dysk SSD (na którym bym postawił system). Czy złącza w tym kompie pasują do instalacji takiego dysku oraz czy dużo lepiej będzie chodził komp. Oraz co mam dokupić, aby taki dysk w komputerze zamontować bo obudowa jest chyba tylko pod dyski 3,5 calowe. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.



  • 0

#2 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 01 01 2021 - 14:20

Złącza pasują. Kup sobie Adata 650U 240 GB za 120 zł i będziesz zadowolony.



  • 0

#3 kamilxxx

kamilxxx

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 22 09 2021 - 17:04

Niedawno właśnie kupiłem bardzo dobry dysk w https://www.senetic.pl/western_digital/hdd/purple/  i szczerze mówiąc to był doskonały wybór. Dysk jest niezawodny, a jakość jest po prostu doskonała, także cena nie jest wysoka, więc to jest również duży plus, dlatego moim zdaniem warto tutaj zajrzeć i wybrać coś odpowiedniego dla siebie



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych