Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dysk HDD strasznie zwolnił / zestaw z dwoma dyskami HDD/SSD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dejmn

Dejmn

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 04 2016 - 09:23

Witam,

 

Zwracam się do Was z takim problemem. Niedawno kupiłem komputer w takiej konfiguracji jak poniżej:

n13qeg.jpg

Dysk SSD jest dyskiem dla partycji systemowej oraz wszystkich programów użytkowych, natomiast ze starego komputera przełożyłem drugi dysk twardy HDD

(HDD CAVIAR 500GB WD5000AAKS SATA II 16MB CACHE)

, który miał pełnić rolę magazynu danych takich jak filmy i muzyka. Od stycznia kiedy kupiłem komputer wszystko było w jak najlepszym porządku, natomiast z dnia na dzień dysk HDD strasznie zwolnił. Bardzo długo otwierają się poszczególne foldery, natomiast filmy w ogóle. Proszę o porady odnośnie sposobu zdiagnowzowania problemu, przyczyny zwolnienia i ewentualnych sposobów jego usunięcia. Zaobserwowałem to w dniu wczorajszym późnym wieczorem, także zdążyłem jedynie przeskanować komputer takimi programami jak Malwerbytes (nic nie wykazał), AdwCleaner (nic nie wykazał), SpyHunter 4 (nic nie wykazał), ESET Online Scanner ( wykrył 2 trojany, które zostały usunięte, natomiast sam proces skanowania: dysku SSD trwał może 10-15 min, natomiast dysku HDD 8godzin).



  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 21 04 2016 - 18:47

sprawdź SMART dysku, najlepiej programem CrystalDiskInfo



  • 0

#3 joker99

joker99

    Początkujący

  • 23 postów

Napisano 22 04 2016 - 11:36

pobierz HD Tune Pro , zainstaluj i sprawdź zakładkę Health, oraz przeprowadź skan - "Error Scan" dysku HDD. Powiedz co wyszło, czy są bad sektory i czy w zakładce health sa jakies warningi?



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych