Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drukowanie do pliku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 steve13

steve13

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 08 12 2010 - 11:39

Witam,
Mam problem z wydrukowaniem dokumentu zapisanego z użyciem opcji "drukuj do pliku" na innym komputerze. Taki plik stworzyłem na komputerze który nie ma dostępu do drukarki, zapisany plik przeniosłem na inny komputer do którego podłączona jest drukarka jednak nie mam pojęcia jak teraz kontynuować drukowanie z tego pliku. Czy należy ten plik otworzyć jakimś programem? (plik nie ma żadnego rozszerzenia)
W jaki sposób można to wydrukować?


[uwaga=sebastian10394]
Zły dział. Przenoszę
[/uwaga]

Użytkownik sebastian10394 edytował ten post 08 12 2010 - 16:25

  • 0

#2 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 08 12 2010 - 21:41

Polecam lekturę LINK .
Podaj podstawowe informację w jakim programie/wersji tworzysz dokument do druku.
PS o wiele prościej jest zainstalować PDF Creator'a i wydrukować do PDF'a, którego można łatwo otworzyć na dowolnym komputerze.

  • 0

#3 steve13

steve13

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 08 12 2010 - 22:21

Dzięki za link, ale on opisuje tylko jak utworzyć plik do druku, ale nic nie mówi o tym jak go później wydrukować...
Ja początkowo tworzyłem pliki do druku z archiwum gg10, ale po kilku próbach to praktycznie przy drukowaniu z żadnego programu (nawet np notatnik) nie udało mi się wydrukować zawartości pliku do druku (win xp)
Przecież musi to się dać jakoś wydrukować... No bo po co byłby tworzony taki plik do druku..
  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 09 12 2010 - 00:35

plik taki jaki stworzyles zawiera serie danych specjalnie "obrobione", ktora trafiaja do sterownika drukarki

niestety jest to operacja dla jednego typu drukarki, bo sa tam komendy tylko dla tej drukarki ktora wybrales przed "wydrukiem do pliku" - wiec nie da sie tego pliku wykorzystac na innych drukarkach

malo tego, drukarka musi byc podlaczona portem LPT zeby cos z tego wyszlo

a na koniec trzeba odpalic polecenie z konsoli: copy /B plik.prn LPT1 (gdzie plik.prn to ten wygenerowany plik a LPT1 to port do ktorego jest podlaczona drukarka oczywiscie ta sama co podczas generowania)

moze ten program zrobi to wszystko za Ciebie: http://www.lerup.com/printfile/
ale nie probowalem i raczej nie zamierzam, wole korzystac z drukarki PDFow np. doPDF

Użytkownik fernandez edytował ten post 09 12 2010 - 00:35

  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 12 2010 - 02:13

Następnym razem nie korzystaj z opcji w drukarce, drukowania do pliku, bo jak wyżej napisano, będziesz musiał użyć takiej samej drukarki.
Najprościej pliki do wydruku zapisywać z opcji edytora tekstu np. w OpenOffice tak: nazwa pliku.odt ważna ta końcówka po kropce i możesz drukować na każdej drukarce. Z tym że taki plik otwierasz w edytorze tekstu i dajesz wydruk na każdą drukarkę.
  • 0

#6 rest2

rest2

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 22 12 2010 - 17:39

Ogolnie zawsze lepiej jest przekonwertowac sobie do Acrobata bo czesto sie zdarzaja z kolei problemy z roznicami w wersjach office typu klopoty z docx albo z odt jak druga osoba nie ma Open officea. Wiec acrobat to lepsze wyjscie:)

Użytkownik rest2 edytował ten post 22 12 2010 - 17:42

  • 0

#7 Gość_Darkemolt_*

Gość_Darkemolt_*

Napisano 23 12 2010 - 18:15

Polecam też program doPDF - instaluje się jako wirtualna drukarka, i po wybraniu polecenia "Drukuj" zapisuje drukowany plik w wybranym przez nas miejscu w formacie PDF, co umożliwia otwarcie go na prawie każdym komputerze (posiadającym zainstalowany np. Acrobat Reader lub inny program do odczytu PDF) w niezmienionej formie.
LINK: Strona programu
  • 0

#8 kosmonia

kosmonia

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 31 12 2010 - 00:53

Ja do zapisu/druku do pliku polecam Nitro PDF Creator. Korzystam z niego od dawna i jestem bardzo zadowolony.
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 31 12 2010 - 09:02

Tylko zapominacie że plik taki zapisany PDF można odczytać wydrukować ale nie można już nic poprawiać czy zmieniać.
Ja proponuję zapisywanie/ drukowanie do pliku w takim formacie "nazwa pliku.odc" taki plik nawet jeśli był utworzony w Excelu będzie odczytany w OpenOffice, lub w formacie tekstowej "nazwa.txt". Z tym że opcja z końcówką "xxxx.doc", jest uniwersalna i zapisuje nie tylko tekst ale i obrazy.
  • 0

#10 Gość_Darkemolt_*

Gość_Darkemolt_*

Napisano 12 01 2011 - 17:07

@brutus3
Nie wszyscy właśnie mają OpenOffice lub MIcrosoft Office.

Użytkownik Darkemolt edytował ten post 12 01 2011 - 17:09

  • 0

#11 CentrumPapieru

CentrumPapieru

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 23 03 2011 - 14:20

Dlatego najlepiej zapisywać pliki w formacie PDF,ale do tego trzeba mieć program Acrobat Reader. Open Office czyta rozszerzenie plików odt, natomiast Word czyta piki typu doc.

  • 0

#12 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 23 03 2011 - 19:54

Word czyta piki typu doc.

Oraz .docx ;)

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 23 03 2011 - 22:19

Format xxxx.doc jest odczytywany w większości edytorów tekstu i arkuszu kalkulacyjnym format zapisu z końcówką doc jest prawie uniwersalny.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych