Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drukarka laserowa drukuje paski, plami i drukuje slabo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Winchester

Winchester

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 16 09 2010 - 21:59

Witam,

Moj problem dotyczy drukarki laserowej LEXMARK OPTRA E312. Drukarke posiadam od poltora roku i kupiona byla jako uzywana lecz po serwisowaniu z przebiegiem 44 000 stron.

Dotychczas drukowala bardzo dobrze i bylem z niej bardzo zadowolony. PO wydrukowaniu ponad 3000 stron zaczal konczyc sie toner, ktory zakupilem na allegro i uzupelnilem. Drukarka znowu drukowala pieknie, malo tego, przestala mi brudzic papier (bo czasem zdawalo sie ze robily plamki leciutkie).

Po 2 miesiacach nieuzywania drukarka zaczela drukowac z rysami (jak widac na zdjeciu, po bokach druk byl troche lepszy)
Dołączona grafika

Podejrzewalem, ze to beben, ale niestety nie mam opcji kupna go przez najblizszy miesiac, dlatego tez rozkrecilem caly kartridz i przeczyscilem wszystkie rolki i beben swiatloczuly(?).

Po przeczyszczeniu, drukarka zaczela robic lekkie kropki:
Dołączona grafika

Po kilkunastu stronach jednak przestala kropkowac i teraz juz drukuje, tylko niestety na szaro a nie na czarno (czasem poszczegolne literki wychodza czarne)
Dołączona grafika

Ogolnie tekst jest teraz do czytania i nie ma takich widocznych rys jak byly, natomiast przyznam ze chcialbym zeby druk byl czarny, a nie szary. Czy moze ktos potwierdzic ze to kwestia bebna, czy moze powinienem gdzie indziej szukac przyczyny? Moze slaba jakosc toneru - ale po uzupelnieniu nim drukowal idealnie, wiec raczej odrzucam ta opcje. Niestety nie jestem w stanie okreslic przebiegu bebna. Za mojej kadencji zrobil okolo 4000 stron.
Aktualny przebieg drukarki - 47912.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 09 2010 - 01:39

Spróbuj teraz ustawień, ostrości/kontrast drukowania powinieneś mieć taką opcję do ustawiania ręcznego jak i programowo, zobacz czy nie masz opcji ustawień prędkości drukowania chodzi tu o takie opcje jak : Standard, Auto, Normal, Foto.

  • 0

#3 Winchester

Winchester

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 17 09 2010 - 11:59

No niestety, niezaleznie od ustawien nie ma poprawy ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych