Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drukarka dla domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 05 2010 - 16:04

Robię przymiar do zakupu drukarki w cenie do 400zł, mieszkam w Wrocławiu i mam dostęp do odpowiednich sklepów komputerowych, więc tylko w takim miejscu będę kupował. W waszej sugestii oczekuję drukarki firma, dobrze by było wskazać miejsce zakupu w moim mieście, i dlaczego taką a nie inną.
Biorę pod uwagę takie firmy Brother, Canon, Epson. Chyba że potraficie mnie zaskoczyć inną firmą.
Drukarka - urządzenie wielofunkcyjne drukarko/kopiarka/skaner.

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 16 05 2010 - 16:14

Częstotliwość drukowania średnio do 100 arkuszy.

Na rok czy na dziesięć lat?

Pozostanę fanbojem Brothera i polecę urządzenie tej właśnie firmy. Mam model DCP-375CW i nie sprawiła mi dotąd żadnych problemów, drukuje ładnie, do tego śmiesznie tanie zamienniki (4 zł. za kolor). Jeżeli nie potrzebujesz obsługi sieci, możesz wybrać model DCP-195C, coś takiego:
http://allegro.pl/item1029473179_dcp_195c_brother_tusze_usb_pap_foto_sklep_fv.html

  • 0

#3 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 16 05 2010 - 16:20

Ja polecam HP F4180 mam ją już dwa lata i jestem zadowolony nie było żadnych problemów.Cena nie całe 200 zł
  • 0

#4 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 16 05 2010 - 16:43

W tanich hp rozpadają się trybiki, mi tak się dwie rozpadły już. Gdzieś trzy lata każda trzymała.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 05 2010 - 19:57

Pozostanę fanbojem Brothera i polecę urządzenie tej właśnie firmy. Mam model DCP-375CW i nie sprawiła mi dotąd żadnych problemów, drukuje ładnie, do tego śmiesznie tanie zamienniki (4 zł. za kolor). Jeżeli nie potrzebujesz obsługi sieci, możesz wybrać model DCP-195C, coś takiego:

Ciekawe bo w sklepie w którym mam zamiar kupić urządzenie są zamienniki właśnie do tej drukarki po 15 zł sztuka, a 100 arkuszy na miesiąc ale czasami przez dwa miesiące nie będę nic drukował.
A jak drukuje zdjęcia fotograficzne wiesz coś o tym?
A jak się ma ten Brother do tego Canona : Urządzenie wielofunkcyjne .Cena zamienników atramentów 9 zł szt. po 12 zł o podwójnej pojemności.
  • 0

#6 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 16 05 2010 - 20:12

Krzychu95 u mnie nie ma problemów 2 lata temu kupowałem to kosztowała 285 zł ;>
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 16 05 2010 - 20:21

HP jednak odpada doszedłem do wniosku że ma pewne wady które mi osobiście nie pasują, co nie oznacza że jest zła drukarką ale tu kieruję się moim osobistym poglądem.
Oczywiście gdybym ja doradzał innym HP tak samo musiał bym uwzględnić bo ogólnie to nie jest taką wcale złą drukarką.
  • 0

#8 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 16 05 2010 - 20:35

Ciekawe bo w sklepie w którym mam zamiar kupić urządzenie są zamienniki właśnie do tej drukarki po 15 zł sztuka, a 100 arkuszy na miesiąc ale czasami przez dwa miesiące nie będę nic drukował.
A jak drukuje zdjęcia fotograficzne wiesz coś o tym?

Za 15 złotych są oryginalne zamienniki z Brothera, ale mimo wszystko bardziej opłaca się kupić na allegro po 4 zł. (komplet z wysyłką kosztował mnie jakieś 35 zł.). Zdjęć jako takich nie drukowałem, ale obrazki w pracy inżynierskiej wychodziły wybornie.
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 05 2010 - 00:32

Plusik dzięki za radę, ale weź poprawkę, że ja wolę zapłacić o parę złoty więcej, i mam towar od ręki niż czekać na wysyłkę ;> a wiesz z wysyłkami to różnie bywa tym bardziej że będę potrzebował tylko żółty, to opłaca mi się kupować na Allegro. Allegro jest dobre i nawet polecam dla tych co mieszkają w miejscach gdzie niema lub jest utrudniony dostęp do sklepów komputerowych z akcesoriami, mało tego u nas jest sklep z używanymi komputerami z demontażu z szkół, biur, banków czy urzędów państwowych.
Więc rozumiesz mam pod bokiem trochę droższe ale zawsze wiem gdzie i komu na kopać wrazie czego.
  • 0

#10 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 17 05 2010 - 13:12

Może to i racja, na fabrycznych tuszach zrobiłem około 400 stron. Nie wiem jak długo będą się spisywać chińskie zamienniki.
  • 0

#11 szmyk

szmyk

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 18 05 2010 - 20:23

Brother do zamienników jest bardzo dobrym rozwiązaniem bo masz ich naprawdę szeroki wybór i nie ma problemów z ich kompatybilnościami. Musisz jednak uważać bo zamienniki potrafią czasem sprawić niespodziankę i szczególnie przy dłuższych przerwach w drukowaniu (a takie planujesz) potrafią zaschnąć blokując dysze w głowicy. Jak już się zdecydujesz to proponuję poszukać jakiś sprawdzonych zamienników i mimo wszystko od czasu do czasu przedrukować co nieco.

  • 0

#12 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 19 05 2010 - 00:45

Ja co tydzień lub dwa drukowałem na poprzedniej jeden lub dwa arkusze po to aby tusz w dyszy nie zasechł.

  • 0

#13 Paulinka@

Paulinka@

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 19 05 2010 - 15:20

O to mnie zaskoczyliście z tym Brotherem. Ja mam Hp i na zamienniki wydaje ok 30 zł. Raz kupiłam na allegro, to mi przestało działać po tygodniu. A co myślicie o samsungach?
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 20 05 2010 - 16:23

Jeśli chodzi o firmę Samsung, to ja nawet nie wiedziałem że produkują drukarki, ba nawet nie dawno widziałem koparkę firmy Samsung. Podejrzewam że z drukarkami jest tak ja z nagrywarkami, na początku szajs a obecnie, są jedne z najlepszych nagrywarek, obok NEC, ASUS, Samsung, jest to pierwsza wspaniała trójka obecnie już LG zaczyna odpadać.
Dlatego miał bym na razie obiekcje co do sprzętu drukującego tej firmy.
Dobra dzięki za rady i sugestie i wybrałem już jaką kupię, z dwóch powodów dostępności, a wiec zakup od ręki bez czekania na przesyłkę (odpada koszt przesyłki i inne sprawy związane z zakupem na odległość, jak gwarancja). Do tego dostęp do atramentów, oryginałów jak i zamienników, jeszcze jedno mało miejsca zajmuje tak jak obecne urządzenie Lexmarka.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych