Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drukarka HP series 5100 problem z drukowaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 23 06 2010 - 00:45

Witam posiadam drukarkę serii 5100. Kupiłem ją bardzo dawno temu i jej nie używałem przez długi czas. Postanowiłem zainstalować ją na nowo. W środku był straszny syf bo leżała w piwnicy. Nie chodzi mi raczej o kurz lecz o wylewający się tusz. Jednak wszystko co można było to wyczyściłem. Nie używałem żadnych środków tylko zwykła szmatka i ręce Wyczyściłem dokładnie wszystko, ale jest jeden problem. Odpalam ją, zaznaczam by coś drukowało, pobiera kartkę, w środku słyszę, że wszystko chodzi, ale wysuwa mi pustą kartkę. Dlaczego tak jest ? Dodam, że u kolegi był problem tego samego typu. Czekam na odpowiedź.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 26 06 2010 - 19:27

Wyjmij akumulator z środka i potrzymaj ją przez jeden dzień, dobrze by było sprawdzić jej stan naładowania, potem włożyć z powrotem i zainstalować sterowniki danej drukarki. Jak widzisz drukarka przyjęła podstawowe dane ale nie przyjęła reszty a właściwie przyjęła tylko program sterujący nie zadziałał.
Są takie standardowe kody jak w Dec-7/Hex-07 kod sygnału drukarki (takie bep), Dec-8/Hex-08 powrót karetki o jeden znak po drukowaniu lub Dec-12/Hex-0C wysuw papieru po drukowaniu. I w zależności od drukarki jakiej firmy daty produkcji i jakiej opcji drukarka na początek wykona parę operacji podstawowych takich jak u ciebie. Przyjmuje dane i pierwsze co to odczytuje dane podstawowe a więc ustawia drukarkę do drukowania i przyjmuje info jaka to drukarka jakiej firmy itp i szuka odpowiedniego sterownika czyli programu który na podstawie danych ustawia drukarkę jej formę i treść wydruku a więc forma inaczej formuła inaczej ustawienie sterowanie czyli odpowiednie kody mają wpłynąć na odpowiednie zachowanie się karetki/głowicy drukarki i wypuszczać z odpowiednich dysz odpowiedni atrament. Przy czym głowica wykonuje nie do zauważenia ruchy wsteczne po jakimś kodzie. Bywa nieraz że zawartość/ilość kodów potrzebna do sterowania głowicą/karetką przewyższa ilość danych do wydrukowania czyli treści jakiegoś pisma.
Dlatego nie należy, wyłączać drukarki z sieci, nie należy wyłączać opcji serwisowej, a jak drukarkę odstawiasz do kąta wyjmij głowice wraz z pojemnikami, głowice zapakuj osobno każdą w folię bez dostępu powietrza może przez rok wytrzyma. Inaczej nowa głowica z pojemnikiem. Głowica jeśli jest sama jak np. w drukarce Xerox M750 głowicę zdemontuj oczyść płynem do udrażniania osusz i zawiń w folie, a pojemniki możesz o nich zapomnieć maja z reguły 3 miesiące gwarancji.

  • 0

#3 beti8903

beti8903

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 10 2010 - 12:30

Ja mam problem z Hp F 2180 oprogramowanie nie chce mi się zainstalować dochodzi do 96% a potem pojawia się jakiś błąd krytyczny co robić?
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 21 10 2010 - 14:17

Może masz porysowaną za mocno płytę poszukaj takiego samego programu na str. www.HP.pl ściągnij zapisz w ISO na płytę i odpal ją zobaczysz czy będzie to samo.
  • 0

#5 tytanowy

tytanowy

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 21 10 2010 - 19:10

Witam posiadam drukarkę
serii 5100. Kupiłem ją bardzo dawno temu i jej nie używałem przez długi czas. Postanowiłem zainstalować ją na nowo. W środku był straszny syf bo leżała w piwnicy. Nie chodzi mi raczej o kurz lecz o wylewający się tusz. Jednak wszystko co można było to wyczyściłem. Nie używałem żadnych środków tylko zwykła szmatka i ręce Wyczyściłem dokładnie wszystko, ale jest jeden problem. Odpalam ją, zaznaczam by coś drukowało, pobiera
kartkę, w środku słyszę, że wszystko chodzi, ale wysuwa mi pustą kartkę. Dlaczego tak jest ? Dodam, że u kolegi był problem tego samego typu. Czekam na odpowiedź.


głupie pytania: czy włożyłeś nowy tusz ? ;) czy był oryginalny ? ;) miewałem takie różne rzeczy na zamiennikach, jeśli używasz drukarki z przerwami to lepiej zainwestować w oryginała, bo dłużej nie zasycha

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych