Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dostawca neta blokuje udostępnianie internetu w lan.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jojow

jojow

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 01 12 2009 - 20:57

Witam
Mam problem taki jak w temacie.
Dawniej miałem połączone kompy w LAN. Wszystko działał oprócz udostępniania internetu. Później domyśliłem się, że to dostawca neta blokuje tą rzecz. No nic poradziłem sobie przenosząc pliki przez pendriva. Problem pojawił się przy tym jak postanowiłem stawić serwer do gry. Ponieważ inne osoby nie mogą do niego dołączyć, z powodu tego że dostawca blokuje udostępnianie(chyba ma coś co wykrywa inne komputery z którymi się łączę) Serwer jest poprawny ponieważ ja mogę na niego wejść inni nie.

Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy można tą blokadę ominąć jakimś routerem, programem itp.

Z góry dzięki za pomoc.

(trochę zeszłem z tematu z tym serwerem ale chyba wiadomo że chodzi o te blokowanie)

Oczywiście za pomoc wielki +

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 12 2009 - 09:35

Dostawca nie może ci blokować dostępu do twojego komputera, np. chciałbyś się połączyć z twoim komputerem w domu będąc po zanim, to powinno to się odbyć bez problemów. Jeśli jest taka sytuacja skontaktuj się z usługodawcą i zapytaj się jego wprost dlaczego nie możesz połączyć się z twoim komputerem w domu jak jesteś po za domem i korzystasz z innego komputera. Z reguły to usługodawca przydziela IP pod internet na podstawie nr. MAC-ka (numer karty sieciowej) danego komputera, chodzi o to aby na jednym IP nie działało wiele komputerów, chyba że wykupisz drugie IP. Czyli twój serwer musi mieć kartę sieciową z nr. MAC-ka taki jaki miał twój komputer a komputer masz podłączony pod serwer, czyli wtedy nie masz połączenia bezpośredniego z internetem tylko przez swój serwer. Tu oczywiście pojawi się problem prędkości transferu, czyli pojawi się problem transferu.

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 12 2009 - 13:29

@Brutus mylisz się. Sieć LAN nie jest system drzewiastym, aby mówić jaki komputer jest za kim. Sieci typu gwiazda wyszły z użycia pod koniec lat 80-tych! W ogóle nie rozumiem co piszesz Brutus, weź to proszę popraw.

@jojow czy dobrze rozumiem, że korzystasz z sieci LAN i WAN od jednego dostawcy? Jeśli tak to czytaj dalej..
W udostępnianiu plików biorą udział porty UDP (User Datagram Protocol) od 135 do 139 i porty protokołu TCP (Transmission Control Protocol) od 135 do 139. Ponadto ruch sieciowy SMB obsługiwany w trybie hostingu bezpośredniego bez podstawowego sieciowego systemu wejścia/wyjścia (NetBIOS): port 445 (TCP i UPD). Czasem zapora sieciowa firewall blokuje dostęp, zobacz Włączenie udostępniania plików. Jak to nie pomoże to pewnie masz router z blokadą firewall tzw. Block Relay Between Clients. W tym wypadku pozostaje kontakt z administratorem i prośba o wyłączenie tej funkcjonalności. Blokada była kiedyś bardzo pomocna, gdy w sieci lokalnej rozprzestrzeniały się wirusy w systemie Windows XP bez Service Packa. Jak admin odmówi to możesz spróbować udostępniać pliki poprzez programy: webserv lub Easy File Manager.
  • 0

#4 jojow

jojow

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 02 12 2009 - 15:40

Oj, albo ja nie zrozumiałem tego co piszecie, albo ja źle napisałem.
Mam neta od osiedlowej sieci GIMSOFT. Kiedyś działało wszystko normalnie, do czasu kiedy facet od net zablokował udostępnianie neta innym osobom(z powodu tego, że ludzie w blokach: kupowali router, zamawiali neta. Wtedy wszyscy sąsiedzi korzystali za jedną opłatę). Teraz za każdy dołączany komp trzeba dopłacać 10zł. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe ominięcie tego poprzez zakup np. jakiegoś dobrego routera (teraz żadnego routera nie posiadam) lub poprzez jakiś program.
Mam system Windows 7, ale mogę uruchamiać programy w trybie zgodności z win vista i xp. A opcje jakoś się znajdzie w tym systemie.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 12 2009 - 16:31

@Brutus mylisz się. Sieć</div></a> LAN nie jest system drzewiastym, aby mówić jaki komputer jest za kim. Sieci typu gwiazda wyszły z użycia pod koniec lat 80-tych! W ogóle nie rozumiem co piszesz Brutus, weź to proszę popraw.

Chodzi mi o to że każdy dostawca zabezpiecza się przed korzystaniem z internetu, w taki sposób jak wyżej kolega napisał.
Dostawca udostępnia dostęp pod internet pod jeden komputer z jak chcesz mieć podpiętych więcej to dopłać, a sprawdzanie czy korzystasz z jednego komputera to program u dostawcy sprawdza twój MAC. Ludzie próbowali poprzez router oszukać program wykrywający czy masz podpięty jeden czy dwa lub więcej komputerów pod jedną linię.
I widzisz dostawca usługi dostępu do internetu ma możliwość blokady, więc jeśli chcesz mieć więcej niż jeden komputer na tej samej linii, muszą dopłacić 10zł. A tak kolega musi sprawdzić czy sam czegoś nie powyłączał.
  • 0

#6 jojow

jojow

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 02 12 2009 - 20:51

Ja tam niczego nie wyłączałem. Jak jeszcze dawniej kompy były połączone scrossowanym kabelkiem, działało wszystko ok, obojętnie jaki komp(czy laptop) się podłączało. Czyli, że z routera nic nie będzie? A może ktoś rozwiązał ten problem inaczej.
W innym wypadku będę musiał porozmawiać z dostawcą neta i coś tam poprzekręcać, jak ja to chcę serwer zrobić trochę na marudzić i może się uda? :)
  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 12 2009 - 23:03

Wszystko się da ominąć, miałem wykład na ten temat, ale w zeszłym roku. Można pokombinować z warstwami, jest takie urządzenie co właśnie do tego służy - poszukam i dam znać :)
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 03 12 2009 - 14:02

Jeśli dostawca przydzielił dany adres IP dajmy na to publiczny i przypisany jest do konkretnego MAC'a karty sieciowej komputera to wystarczy skopiować ten MAC adres do routera, w ten sposób router u dostawcy widziany jest jako karta sieciowa komputera. A reszta kompów i tak ma własne IP przydzielane z puli routera.
  • 0

#9 jojow

jojow

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 03 12 2009 - 15:24

Czyli, zakupić router. Widziałem w biedronce jakiś taki. Lepszy nie potrzebny jest tylko taki żeby net chodził, dzięki za odpowiedzi. Temat raczej do zamknięcia.
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 03 12 2009 - 19:07

Nie wiem czy każdy router ma możliwość zmiany MACa. Musisz spytać sprzedawcy.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych