Skocz do zawartości


DonAdriano

Rejestracja: 28 kwi 2010
OFFLINE Ostatnio: 17 04 2024 00:16
-----

#240837 Grafika do Intel Core 2 Quad Q8300

Napisane przez DonAdriano w 09 11 2011 - 15:40

Napewno skok wydajnośći poczujesz ale czy nie lepiej wydać już kase w coś nowszego jakiegoś właśnie Radka z seri 6xxx.
Chyba że masz możliwość odkupienia od kogoś za mniejszą kase.
Co do zasilaczy Forton nie wiem jak teraz kiedyś to było dobre w miare zasilacze za dość małą kase stosunek ceny do jakości był bardzo opłacalny a teraz nie wiem niech się wypowie ten co ma jakieś nowe doświadczenia z tymi zasilaczami sam jestem ciekaw opini co niektórych.
  • 1


#240823 Grafika do Intel Core 2 Quad Q8300

Napisane przez DonAdriano w 09 11 2011 - 10:57

Za 400zł wytargasz tylko grafikę wydajniejszą naprzykład ATI 5770 1GB (na browara zostanie) czasem idzie wyrwać też za 400zł AMD 6670 1GB

Co do kart Nvidia to nie mam pojęcie nie mój kierunek.

Co do zasilacza to przynajmniej jakiś też 500Wattowy ale firmowy OCZ CZY TANGAN napewno będzie leprze niż to co teraz posiadasz jak nie będziesz podkręcał to i 400-450 watowy ci starczy.
  • 1


#238542 Zakup HDD za ok 200 zł :) Serial ATA

Napisane przez DonAdriano w 03 10 2011 - 23:38

Witam że tak podepnę się do tematu. . . .
Szwagier zadał mi ostatnio pytanie jaki dysk albo inaczej co kupić do przechowywania dużej ilości danych aby były jak najbardziej trwałe chodzi o masę zdjęć robionych przez Lustrzanke jedno zdjęcie waży około 10MB więc płyty DVD odpadają a tym bardziej że po paru latach może być problem z odczytem.
Dyski HDD ładnie potaniały 1 tera można wyrwać za 200zł nawet mniej a zdjęć co nie maiara wejdzie ale chodzi o awaryjność hmmm odpowiedziałem mu że na to nie ma reguły może paść po dwuch dniach a może i po dziesięciu latach tak jak to jest z moją WD 80GB do teraz śmiaga nawet w nowym kompie a już ma z 9 lat.

Dysk byłby Podłączony tylko na czas zapisu zdjęć po czym odstawiany na półę obok książek od czasu do czasu przecierany z kurzu (oczywiście myślę tu o zewnętrznym).

I moje pytanko czy od takiego leżakowania HDD też może dostać zawału ?

A i nie chodzi tu o szybkość pamięci zapis-odczyt tylko o trwałość.
  • 1