Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długi start XP Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 duf

duf

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 13 01 2009 - 13:14

Szukam odpowiedzi dlaczego tak długo startuje system ? Zakupiłem nowy dysk twardy Seagate 250 GB SATA2. Zainstalowałem system na partycji C, na kolejnej partycji E 2 GB plik wymiany. Sterowniki do chipsetu, karty graficznej, dźwiękowej.
Zainstalowałem również SpyBoota i Avasta. Myślałem, że to te dwa programy ochronne spowalniają start. Uruchomiłem program Autoruns i odhaczyłem wszystkie pozycje startowe tych programów ale i tak system budzi się długo. Plik wymiany nie jest zdefragmentowany,
Wyszukiwanie kontrolerów kanałów jest wyłączone z ustawienia automatycznego. Co jeszcze mogę zrobić, proszę o podpowiedź.

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 13 01 2009 - 13:31

Plik stronnictwa powinien być dwukrotnie większy od ilości ramu w komputerze ...
Sprawdź ile menedżerze zadań jest procesów i ile zżerają ramu albo ściągnij proces explorer http://technet.microsoft.com/en-us/sysinte...s/bb896653.aspx
Masz jakiś dodatek SP ??
co najdłużej się ładuje ?? tzw pulpit , czy może bios , ekran startowy ??
dodatkowo możesz zobaczyć jaki masz włączone i wyłączone usługi w services.msc
tu masz spis jakie można wyłączyć
https://www.tweaks.pl/wylaczenie-niepotrzebnych-uslug-windows/
Cz po instalacji systemu zainstalowałeś od razu jakigoś antywirusa ??
Jak nie możesz mieć jakiegoś wirusa ...

  • 0

#3 lelle948

lelle948

    Początkujący

  • 93 postów

Napisano 15 01 2009 - 16:03

Daj logi z:
CODE-BOX
HijackThis:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&am...ijackThis+2.0.2
Combofix
http://forum.idg.pl/bezpieczenstwo_kompute...ia-t118804.html

  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 15 01 2009 - 16:28

A zmień miejsce pliku wymiany z E na C tam gdzie powinien być i sprawdź czy po instalacji sytemu odkurzałeś go z zbędnych śmieci jakie zostały po instalacji systemu sterowników i reszty programów. I jeszcze jedno przedtem odinstaluj S-S&D w zamian zainstaluj PC Tools Firewall Plus, ale na pewno już po od instalowaniu S-S&D szybciej ci się wczyta :rolleyes: to gwarantuję (Zawsze ostrzegam przy instalacji systemu i reszty programów o zachowaniu kolejności bo ten progrm ci spowalnia :sciana: ).
  • 0

#5 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 01 2009 - 15:22

Brutus - Plik Wymiany (SWAP) powinien być na innej partycji , tzw . nie tam gdzie jest zainstalowany system , przyspiesza to odczyt i zapis danych na innych dyskach, gdy korzystamy z wymagających aplikacji...
  • 0

#6 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 17 01 2009 - 16:10

na innej partycji ale z innego dysku

co z tego ze dasz SWAPa do innej partycji z tego samego dysku - glowice sa te same
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 01 2009 - 16:24

Co by nie było to S-S&D nie instaluje się po systemie, sterownikach i przed antywirusem i firewallem. Dlaczego bo on w czasie pierwszego uruchomienia robi backup/kopie pierwotnego ustawienia sytemu i wszystkiego co masz zainstalowane. To raz po drugie włącza mu się skaner, który na początku uruchomienia i to za każdym razem skanuje komputer i czekasz aż skończy a to trwa tak długo jak szybki masz komputer :P . I dlatego to się dzieje że autor wątku siedzi przed komputerem patrzy w ekran a mu skaner pracuje a on myśli że już mu system siadł albo wirusa złapał. ;)
Tak się dzieje z wszystkimi programami jak w avaście nie wyłączysz skanera czyli opcję uruchamiania wraz z systemem to będziesz miał to samo ba będziesz dłużej czekał na możliwość pracy na komputerze.
S-S&D instaluje się po zainstalowaniu większość oprogramowania w raz antywirusem i firewallem oraz przeglądarką.
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 01 2009 - 16:48

Plik wymiany zdecydowanie umieszczamy na osobnym dysku w miejscu najbliższym partycji C(jeśli mamy jedna partycję to ją dzielimy na kilka części) . W wypadku, gdy mamy jeden dysk twardy to plik wymiany dajemy na osobną partycję najbliższą naszemu C: . Nie zmieniamy ustawień dla plików TMP(tymczasowych) i niezależnie czy mowa tu o plikach instalacyjnych czy tych jakie przechowuje nasza przeglądarka internetowa.

Wracając do twojego problemu powiedz mi czy podczas startu systemu Windows, gdy pojawia się niebieski ekran)logowania) system czeka dwie minuty bezczynnie - to znaczy czy mieli dysk czy nic w tym czasie się nie dzieje?
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 18 01 2009 - 17:06

Tak z SWAP-em zrobiłem pomyłkę, bo wiem że to osobna partycja. Ale co do S-S&D mam rację i mam nadzieję że ustawiłeś avasta i inne programy aby nie uruchamiały się w czasie uruchamiania systemu bo wtedy będzie uruchomienie komputera trwało bardzo długo i przez programistów avasta jak i podobnych programów jest uwzględnione że komputer po włączeniu i uruchomieniu systemu jest skanowany w poszukiwaniu wirusów w celu uniemożliwiena ich aktywacji.
I jest proces normalny ale długo trwający w zależności co i ile masz urachamianych programów zabezpiecających. Ja z kolei doszedłem do wniosku że naj lepiej jeśli to będę robił przed zamknięciem systemu, dlatego dorazam wyłączenie funcji skanowania w czasie uruchamiania systemu.
W takim ustwieniu komputer po włączeniu uruchamia system i kilka sterowników oraz antywirusa i firewalla, czas gotowosci komputera do pracy jest o wiele krótszy, a i samo zamykanie sytemu też trwa krucej.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych