Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego odradzacie HD4850 od gigabyte


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 _JaVoR_

_JaVoR_

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 30 10 2008 - 17:40

Pytanie w temacie

  • 0

#2 Gość_unitraxxx_*

Gość_unitraxxx_*

Napisano 30 10 2008 - 18:02

wiecie co ludzie, chyba sobie rozprawkę na ten temat napisze i zachowam a potem będe tylko kopiował.

gigabyte zasłynął jako producent lipnej jakości pasywnych kart graficznych i niektórych aktywnych, za czasów geforce 6600 o ile to pamiętam mieli wpadkę gdzie ci którzy karty montowali nie odkleili z radiatorów folii ochronnej i montowali radiator na rzeń karty z tą folią, folia działała jako izolator i się topiła, karta się przegrzewała i psuła w efekcie

inna wpadka jaką zaliczyli to padajace przy oc aktywne 8800gt z chłodzeniem zalman- prawdopodobnie był to wynik braku radiatorków na pamięciach

mój osobisty przypadek - padło zarówno mi jak i wielu znajomym jeden model płytki - ga8i865p-g niesmak pozostał, a jednak dalej mam kompa z prescottem 3ghz i płytką lo-end - gigabyte z sisem

inny- kiedyś bydowałem biurowy komp, wybrałem więc przeciętną grafę ale bezgłośną- wydała mi się świetna - 8500gt z ddr2 gigabyte, posiadała ogromny radiator, a to że nie przylegał dokładnie do karty w związku z ty do rdzenia- i ruszał się na karcie bo miał plastikowe kołki to tylko szczegół , jedna padła po 1,5 dnia niezbyt wytężonej pracy - odwracało fragmenty pulpitu, były arty w biosie, zgłaszało brak grafy- no to wio do sklepu , zmienili mi na drugą taką samą, tamta potrzymała kilka godzin i takie same efekty , to dopłaciłem i wziąłem asus 2600xt który koledze działa do dziś świetnie .

nie wiem jak jest teraz, ludzie piszą że okej ale czy w związku z powyższymi przypadkami powinienem temu ufać ? albo nowy pasywny 4850 który bez nawiewu osiąga 110 STOPNI Dołączona grafika!

  • 0

#3 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 30 10 2008 - 18:24

kumpel kupił zaraz po premierze 4850 od gigaszit i mu padł po tygodniu , brat miał kiedyś 8800GT i też mu padł. Różnie jest z tymi kartami ale zdarzają się badziewne wogule gigabyte ma ostatnio problem z jakością swoich produktów.
  • 0

#4 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 30 10 2008 - 23:55

Dlatego, że gdyż iż ponieważ Gigabyte używa do produkcji gigashitowych elementów. Jakościowo odstają od reszty (chodzi mi tutaj o zakładanie chłodzenia). Idą jak ruscy na II Wojnie Światowej. Idą na ilość. Więcej zaoszczędzimy na produkcji to więcej zarobimy.
  • 0

#5 _JaVoR_

_JaVoR_

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 31 10 2008 - 00:36

acha .. dzięki ... ja narazie jade na HD4850 od GIGABYTE ... zobaczmy co z tego będzie ... kompa mam tydzień działa 17 H na dobę ... mam nadzieje że będzie tak jak teraz ... czyli wszystkie na Max detalach
  • 0

#6 freedom1

freedom1

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 03 01 2009 - 18:25

Moja grafa Radeon 9550 od Gigabyte ma już ponad 3 lata i działa

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: Radeon HD 4850 HD4850



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych