Skocz do zawartości


Destiny

Rejestracja: 22 lip 2014
OFFLINE Ostatnio: 31 07 2014 15:36
-----

Moje tematy

Temperatury procesora Intel Core i5-4440 CPU @ 3.10GHz

24 07 2014 - 11:55

Witam,

Zauważyłem ostatnio pogorszenie się jakości wszystkich gier, w które gram, zwolnienie komputera, spadki FPS i drobne zacięcia.
Sprawdziłem temperatury procesora, i okazało się, że mój procesor w spoczynku osiąga od 88 do 100 stopni!
Temperatury rdzeni monitorowałem za pomocą programu Core-Temp. Dołączam screenshot. 
Czy takie temperatury nie są zbyt wysokie?
Czy wina może leżeć po stronie pasty termo-przewodzącej czy po stronie chłodzenia? 


Processor: Intel® Core™ i5-4440 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), ~3.1GHz

Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601)

BIOS: BIOS Date: 09/17/13 20:39:22 Ver: 04.06.05

Memory: 4096MB RAM

System Model: MS-7817


 


Problem z grą League Of Legends po patch'u 4.12 - spadek FPS

22 07 2014 - 15:43

Witam

Od niedawna (pięć dni temu) zacząłem mieć problem z grą League Of Legends. Mój komputer, ma 4 miesiące, i nigdy takiego problemu nie było.
Jednak po nowym patchu w grze (4.12) zaczęły pojawiać się straszne problemy z FPS'ami. Standardowo zawsze miałem 60 FPS na ustawieniach Bardzo Wysokich (najlepsze detale). Jednak teraz, gdy zachodzi interakcja z przeciwnikiem - FPS'y krytycznie spadają. Do 30-25. Jednym słowem, gdy jest walka - robi mi się pokaz slajdów. Od razu zaznaczam, że wypróbowałem wszelkie opcje graficzne. Nawet na ustawieniach Bardzo Niskich (najgorsze detale , najlepsza wydajność) jest identyczny problem. Też 60 FPS, a przy interakcji identyczny spadek. Po skończeniu rozgrywki, gra wyłącza się z bardzo płynną animacją więc nie wiem w czym jest problem. Jako załącznik, dodaję DxDiag gdzie można sprawdzić mój sprzęt, który spokojnie powinien pozwalać na płynną i wysokiej jakości grę w LoL. Dodaję również wam listę procesów i wykaz temperatur zrobiony za pomocą GPU-Z Sensor. Dodatkowo, czynniki, które już zastosowałem / wypróbowałem :


-Wyczyszczony został wszelki kurz z radiatora i wentylatora Karty Graficznej 

-Zastosowałem się do wszystkich porad Riot Games 
-Cały komputer został zeskanowany przy pomocy programu Avast 
-Cały komputer został wyczyszczony programem CCCleaner 
-Przeinstalowałem League Of Legends / Naprawiałem klienta League Of Legends
-Sprawdziłem wszelkie ustawienia graficzne 
-Optymalizowałem grę przy użyciu RAPTR AMD Radeon

Zainstalowałem również sterowniki do mojej karty graficznej 14.4. Jednak dostałem informację, że dostępne są sterowniki 14.7 beta, i je również zainstalowałem, jednak bezskutecznie. 

Co mogę jeszcze więcej zrobić? 

Po nowym patchu 14.12 teoretycznie nie mogę grać w grę. Przeglądałem wszystkie poradniki typu "How To Fix FPS drops in LoL" jednak żadne nie działały. 

Bardzo proszę o pomoc. Wzamian za pomoc, jestem gotów odpalić graczowi LoL Riot Points lub jakiegoś gifta. 
Pozdrawiam

Proszę pisać, jeśli potrzeba więcej danych (np. dzienniki r3d z gier gdzie występowały spadki itd.)