Skocz do zawartości


Denko7

Rejestracja: 05 maj 2010
OFFLINE Ostatnio: 17 05 2010 10:25
-----

Moje posty

W temacie: Płyta pod OC, socket 1366 - pod Core i7

06 05 2010 - 19:04

RAID na płycie się sypie - spotkałem się z tą opinia wielokrotnie. Kontroler RAID nie jest w 100% pewny to oczywiste, nic nie jest pewne, ale na kontrolerku z płyty tymbardziej nie można polegać. Ale OK, zostawmy RAID w spokoju.
Ja myśle o RAID 1 windowsowym (kontroler to spory wydatek).


Na marginesie można dodać, że dla aplikacji typu CAx ważniejsze są inne podzespoły, na pewno nie płyta główna, będą pracowały tak samo na płycie za 400 jak i za 1000zł.


Wiadomo, że są ważniejsze! Ale dla mojego procesora (prawdopodobnie i7 930) będzie miało znaczenie jaką kupię płytę - w sensie kręcenia. To forum OC - przyszedłem tu z pytaniami o OC :D Nie ekstremalne, ale zawsze OC.

W temacie: core i7 - 920, 930 czy Xeon (nehalem/1366) ?

06 05 2010 - 18:54

Dobrze wiemy już o planach podstawowych a jakie masz plany dalej, tzn: grafika, ram, dyski?


Do CAD-a zalecana grafika to co prawda Quadro, ale ja ponieważ więcej działam w MES niż w CAD kupię tanią NVidię - okolice 250-300 zł. (karta nie ma u mnie dużego znaczenia).

RAM - tu jest sprawa otwarta, chce wydać 1400-1600 zł za 6 modułów DDR3 po 2 GB.

Myślałem o G.SKILL 6 x 2 GB TrippleChannel
albo OCZ 6GB DDR3 1866 Reaper Triple Channel (3 x 2GB)
albo Corsair , Patriot. Ogólnie nie jestem zdecydowany bo za dobrze się nie znam na pamięciach...

Dyski to bedą (a w zasadzie już są):

2 dyski 1 TB SEAGATE w RAID 1 (mirror) - systemowy dysk
+ dysk WD 2 TB (na dane)


to jest naprawdę ciekawe z jakich to powodów?


- pojedynczy rdzeń dużo wolniejszy od pojedynczego rdzenia Core i7
- zdecydowanie gorzej się kręci
- wciąż nie wiele aplikacji radzi sobie z podziałem zadań na więcej niż 4 rdzenie
- mówią że pamięci trójkanałowe są sporo szybsze od duali

jedyny plus AMD:
+ oszczędniejszy energetycznie.

W temacie: Płyta pod OC, socket 1366 - pod Core i7

06 05 2010 - 14:15

Witam! Geronimoo jak już się nabijasz ze mnie, to rozwiń temat i podaj jakieś konkrety. Nie do końca rozumiem o co chodzi... :D

[quote][quote name='geronimoo' date='06 05 2010 - 09:21' timestamp='1273130461' post='201077']
Już to napisałem w poprzednim wątku, programy cad i oc :P , taaaaa "a świstak siedzi i zawija w te sreberka". :D
[/quote]

CAD i OC ? No cóż jeśli dla Ciebie CAD to tylko AutoCAD to chyba sam nie wiesz co piszesz. A jeśli masz na myśli inne problemy CAD + OC, to napisz o co Ci chodzi....


[quote]
jaki wpływ ma chłodzenie wodne na destabilizację pracy procka to chyba tylko Ty wiesz, tak więc tu epic fail, obywatelu.
[/quote]

Nie mówię, że ma wpływ na destabilizację (chyba że będzie przeciekać woda :P ). Użyłem skrótu - chciałem dać do zrozumienia, ze nie będzie to extremalne OC, tylko takie które poprawi wydajność procka bez zabiegów typu chłodzenie wodne czy ciekły hel :P

[quote]
a na której to płycie nie działa dobrze RAID? I co rozumiesz pod pojęciem nie działa dobrze? Tu kolejny epic fail.
[/quote]

Chyba na żadnej nie działa dobrze, to akurat powinieneś wiedzieć. RAID-y na płytach często się sypią. Lepszy już softwareowy RAID w Windowsach, a oczywiście najlepszym wyjściem jest prawdziwy kontroler RAID z własnym CPU i cache (nie bez powodu to coś kosztuje 1000-1500 zł i więcej!).

W temacie: core i7 - 920, 930 czy Xeon (nehalem/1366) ?

06 05 2010 - 14:05

Oczywiście miałem na myśli Xeon-a a nie Xenona :D Podobno Xeon W3... lepiej się kręcą od Core i7.

I na koniec pytanie, czego będziesz używał do modelowania, i jakiego typu elementy?


Modelowanie to Catia V5. Jakie elementy - a różne maszyny na zamówienie (automatyzacja procesu produkcji). Jednak głównie będę działał w MES (środowisko symulacji numerycznych ANSYS).


Z tych 3 procesorów zdecydowanie : i7 930 D0 2.8GHz - http://www.ceneo.pl/5764886 - jest w takiej samej cenie jak 920 i jest nowszą konstrukcją. Przy dobrym chłodzeniu bezproblemowe stabilne 4GHz na cpu.


i7 930, OK widzę, że większość osób go poleca. Pomyślę o tym procku, stówka nie robi różnicy przy cenach tego rzędu.


ja brałbym chyba Phenoma X6 1090T ewentualnie i7-930


Właśnie myślałem o Phenomie, ale mi go odradzano z kilku powodów.