Skocz do zawartości


Denek

Rejestracja: 04 lut 2007
OFFLINE Ostatnio: 05 03 2014 00:54
-----

Moje tematy

MIO DigiWalker P560 PDA Navigation - fotorecenzja

23 02 2008 - 11:45

MIO DigiWalker P560 PDA Navigation

Odkąd zacząłem częściej podróżować (nie tylko po Polsce) zauważyłem potrzebę zaopatrzenia się w urządzenia, które będzie mi towarzyszyło nie tylko w samochodzie, ale również pieszo czy na rowerze. Ze względu na gabaryty laptop zdecydowanie odpadł (ewentualnie modele z matrycą 11", które kosztują sporo). Wybór padł na palmtopa - urządzenie, które zapewni mi nawigację w terenie oraz trochę rozrywki (muzyka, zdjęcia, filmy, internet). Wybór nie był łatwy, głównie ze względu na mnogość urządzeń wielu producentów i podobne funkcje. Przemyślałem dokładnie czego potrzebuję, a co będzie zbędne i tym samym unicestwiłem pomysł zakupu palmofona. Ostatecznie wybór padł na MIO P560 - sprzęt estetycznie wykonany i funkcjonalny...

Specyfikacja techniczna:

Procesor: Samsung 2443-400Mhz
Pamięć: ROM 2048MB / RAM 64MB
Wyświetlacz: 3,5" TFT, 240x320, 65536 kolorów, antyodblaskowy z podświetleniem, dotykowy, obsługiwany piórkiem
Interfejsy: 1x gniazdo SD/MMC, 1x miniUSB, 1x mikrofon, 1x wyjście audio (słuchawkowe), 1x głośnik
Komunikacja: USB, Bluetooth, Wireless Lan,
System operacyjny: Windows Mobile 6.0 PL
Oprogramowanie: Windows Media Player 10 for Mobile oraz Pocket Office
Wymiary i waga: 117 x 70 x 15,5 mm / 170g
GPS: wbudowany moduł, SiRFstar III GPS, Antena zintegrowana z obudową
Gwarancja: 24 m-ce gwarancji producenta na urządzenie MIO, 12 m-cy na ekran LCD, 6 m-cy na akumulator
Zasilanie: Bateria litowo-jonowa o pojemności 1350 mAh

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Palmtop zapakowany jest w takie właśnie pudełko. W środku znajdziemy: kabel USB, ładowarka sieciowa (wtyk do gniazda Polskiego oraz UK), ładowarka samochodowa, uchwyt samochodowy, oprogramowanie oraz instrukcja obsługi. Instalacja oprogramowania z CD nie wiedzieć czemu nie przebiegła poprawnie pod Windows XP. Pomogło jedynie użycie pliku instalacyjnego pobranego ze strony Microsoft.

Dołączona grafika

Taki widok ujrzymy po otwarciu pudełka - o to nasz MIO P560!

Dołączona grafika

Tak urządzenie wygląda po wyjęciu z pudełka. Duży plus za ogólny design. Połączenie czerni ze srebrem dało przyzwoity efekt. Dwa przyciski otaczające joystick można dowolnie zaprogramować. Dla przykładu: lewy ustawiłem jako skrót do Automapy, prawy zaś do szybkiego obracania ekranu.

Dołączona grafika

Od lewej: mikrofon, miniUSB, gniazdo słuchawkowe, włącznik/wyłącznik (całkowity). Urządzenie ładujemy poprzez podłączenie kablem USB do komputera, lub ładowarką sieciową/samochodową (obie mają końcówkę miniUSB).

Dołączona grafika

A tutaj wyjaśnienie dlaczego lewy przycisk przypisałem do automapy (wygrawerowana ikona satelity) ;)

Dołączona grafika

Na górze widoczne symbole WiFi oraz Bluetooth wraz z diodami, oraz napis GPS.

Dołączona grafika

Tutaj spojrzenie z nieco innej perspektywy. Z lewej strony (bok urządzenia) widać klapkę slotu kart SD/MMC. Z prawej strony na górze urządzenia przycisk włączania i wyłączania, którego działania można porównać do hibernacji w Windows XP.

Dołączona grafika

Tylny panel urządzenia. Przy samej górze słabo widoczna antena GPS, poniżej głośnik. Na samym dole z boku rysik schowany w obudowie palmtopa.

Dołączona grafika

MIO P560 podczas pracy w Windows Mobile 6.0. Ekran "Dzisiaj" można dowolnie konfigurować, zmieniając motyw czy ułożenie elementów. U mnie wyróżnia się Gadu Gadu, Skype oraz Automapa. Z lewej strony rysik, którego długość można zmieniać na zasadzie działania anteny w radiu (pneumatycznie). Pozwala to również zaoszczędzić miejsce wewnątrz obudowy urządzenia.

Dołączona grafika

Powiększenie.

Dołączona grafika

Zdjęcie przedstawia Palmtopa podczas pracy w Automapie. Co ważne, szybko łączy się z satelitami, a przeglądanie map oraz wytyczanie tras przebiega szybko i sprawnie. Podczas jazdy testowej (miasto, drogi krajowe) przejechałem ponad 300km i nie stwierdziłem żadnych wad urządzenia. Poziom akumulatora spadł raptem o 5%, lecz w samochodzie nie jest to problemem gdy zabraliśmy ładowarkę samochodową.
Uchwyt (aktualnie nie posiadam zdjęcia gdyż został zamontowany w samochodzie) pozwala na precyzyjne dobranie odpowiadającego nam ustawienia palmtopa. Osobiście wolę korzystać z nawigacji poziomo, przez co musiałem się trochę pomęczyć w samochodzie (Astra H ma mniejszy kąt nachylenia przedniej szyby w porównianiu z moim poprzednim autem).


Plusy: :thumbup:

- ładny wygląd,
- 2GB wbudowanej pamięci,
- WiFi, Bluetooth,
- szybkość działania,
- długi czas pracy na akumulatorze,
- cena (od 970zł)

Minusy: :thumbdown:

- po miesiącu użytkowania nie stwierdzono...
- ...na upartego: trochę utrudniony montaż uchwytu samochodowego poziomo

Moja ocena: 6/6