Skocz do zawartości


Zdjęcie

Della Inspiron 1520 brak obrazu po konserwacji laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Patryk1228

Patryk1228

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 11 2009 - 23:18

Witam,
Posiadam Della Inspiron 1520 i od chwili zainstalowania Windowsa 7 wiatrak chodził na minimalnych obrotach. Próbowałem zainstalować tzw. 'fan controller' jednak nie znalazłem żadnego, który byłby zgodny z Win 7 64-bit. Postanowiłem wziąść sprawy w własne ręcę i pogrzebać przy wiatraku (przy okazji go czyszcząć). Dostanie się go niego było dość trudne (dziesiątki śrubek, setki kabli itp...). Wkońcu udało się się do niego dobrnąć. Jedyne na co pozwaliły mi moje umiejętności obsługi komputera od środka to wyczyśczenie wiatraczka patyczkami do uszu (:)) oraz potraktowania go z bezpiecznej odległości odkurzaczem. Następnie wziąłem się za skręcanie wszystkiego w całość. Gdy wszystkie śrubki były już na miejscu włączyłem laptopa, jednak moim oczom ukazał się jedynie czarny ekran. Wydało mi się to dziwne, dlatego zresetowałem go. Nadal czarny ekran. Już miałem go wyłączył i na nowo rozkręcać gdy - o dziwo ! - włączył się windows. Zresetowałem komputer tym razem przy pomocy "uruchom ponownie" i znowu powitał mnie czarny ekran, ale po ok. 10 sekundach znów włączył się windows. Pomyśłałem, że być może przez przypadek zresetowałem baterie (aby dość się do środka laptopa musiałem odłączyć ok. 5 plastikowych 'styków'). Postanowiłem zainstalować nowego BIOSa ściągniętego z oficjalnej strony DELLa. Komputer samoczynnie się zresetował i przez chwilę wiatrak chodził na najnajnajnajwyższych obrotach (nigdy nie słyszałem go w takiej 'ekstazie'!). Jednak nadal czarny ekran nie dawał za wygraną. Gdzieś w googlach wyczytałem, że powinienem naciskać F2 podczas włączania laptopa, tak też zrobiłem. Komputer nie dawał znaków życia oprócz świecących diod. Nacinąłem ESC, następnie "Y" aby potwierdzić wyjście i "ENTER" aby potwierdzić potwierdzenie wyjścia (...???). Po czym laptop sie zresetował i po ok. 10 sekundach włączył się windows. Stwierdziłem, że sam nic nie wskóram, dlatego oczekuję pomocy z waszej strony.
Pozdrawiam!

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 14 11 2009 - 15:27

Nie ma czegoś takiego jak całkowite wymazanie BIOSu. Część pamięci jest tylko do odczytu, inne ustawienia można wymazać(zegar, ustawienia bootowania) i w ten sposób zresetować kilka ustawień laptopa. Najpewniej nieprawidłowo go złożyłeś, może taśma nie styka itp. W żadnym wypadku nie powinieneś aktualizować BIOSu, gdy komputer pracuje niestabilnie - takie zabawy kosztują 250zł. Także polecam jeszcze raz zajrzeć do środka.

Załączone miniatury

  • dead.jpg

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych