Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dell Inspirion 1501 - jak wyczyścić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 20 09 2009 - 16:18

Witam. Jak w temacie chciałym rozłożyć mojego laptopa (Dell Inspirion 1501), aby go wyczyścić. Próbowałem już dwa razy, jednakże zawsze zostawała mi jakaś cześć, a nie chciałem na siłe ciągnąć, bo boję się, że coś uszkodzę. Może macie tego laptopa, instrukcję jak go rozłożyć ? Jeśli chodzi o ukryte z tyłu śrubki to je odkręciłem. Proszę o jak najszybszą pomoc. Z góry dziękuje.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 20 09 2009 - 16:53

Jak rozłożyc laptopa ?, a właściwie jak się postępuje w momencie jeśli postanowimy jakieś urządzenie rozebrać na części (nie koniecznie pierwsze).
Pierwsze szykujemy coś sobie do pisania kartkę oraz malarską taśmę samoprzylepną najwęższą, i opisujemy każdą czynność krok po kroku. Wtedy mamy pewność że nie pozostawimy coś czego potem będzie brakować w urządzeniu. A nie na ślepo wierząc że zapamiętamy wszystkie czynności jakie wykonaliśmy. Po rozebraniu urządzenia, przystępujemy do składania w odwrotnej kolejności do rozkładania.
A tak wątpię żeby znalazł się tu taki mocny aby ci opisał wszystko po kolei i powiedział od czego pozostały ci śrubki, to będzie tylko wróżenie.
Kłania się serwis :P , wydawało się to takie proste.


  • 0

#3 koniczek3

koniczek3

    Stały użytkownik

  • 150 postów

Napisano 20 09 2009 - 17:02

Powiedz mi jeszcze coś takiego. Nie ma chyba w laptopie elementu, którego trzeba by było ciągnąć na siłę, żeby otworzyć. Musi być tam śrubka ?
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 20 09 2009 - 17:09

Nie niema i nigdzie nie ma czegoś takiego że robisz na siłę, jeśli na coś takiego natrafisz to znaczy że to coś tam nie pasuje lub źle montujesz. Wszystko musi pasować i swobodnie osadzać się na miejsce, jedynie w stacjonarnych wtyki w gniazda czy pamięci RAM czy kable muszą ciasno wchodzić bo daje to gwarancję prawidłowego styku że nie będzie przerw w komunikacji czy zasilaniu.
Do tego dochodzi chłodzenie po swobodnym bez oporowym osadzeniu radiatora na CPU/GPU wentylator dość mocno się przykręca ale tak z czuciem.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych