Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dell DJ 20GB - system nie widzi playera


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 19 03 2010 - 22:41

Witam,

Zakupiłem ten odtwarzacz po dość niskiej cenie, zadowolony rozpakowałem pudło, podłączyłem do kompa pod USB, aby wrzucić kawałki, a tu klops... Windows Update nie ma w bazie driverów do niego i Seven odwraca się dupą.
Wchodzę na stronę Della, a tam średniowiecze, bo sterowniki są tylko pod Windowsa 2000 i XP.

Czy ktoś wie jak można rozwiązać ten problem?

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 20 03 2010 - 01:04

Problem nie jest w windowsie tylko pomiędzy krzesłem a klawiaturą, do tego nie trzeba żadnych driverów panocku, to nie jest kolejny dysk i nie będzie tak przez system widziany (to jest urządzenie MTP), do nagrania na nim plików muzycznych użyć trzeba Windows Media Player 10, albo można też Music Match Jukebox, panie moderatorze :P swoją drogą wstyd było założyć topic na dzikie?

Użytkownik geronimoo edytował ten post 20 03 2010 - 01:06

  • 0

#3 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 20 03 2010 - 22:10

Ani WMP ani ten Music Jukebox NIE widzi playera




Nie mogłeś ukryć złośliwości prawda? Musiałeś pokazać, że jesteś lepszy, bo znasz przyczynę niedziałania playera.

Myslałem, że forum tweaks służy do zadawania pomocy, a tacy jak Ty do udzielania innym pomocy, ale widać myliłem się...

Co z tego, że jestem moderatorem na dzikie, ma to jakieś znaczenie w tym temacie? Bo nie wydaje mi się.




A co do dzikie, to jakbyś wszechwiedzący panie nie wiedział, wymarło.

Użytkownik SanDiego edytował ten post 20 03 2010 - 22:21

  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 20 03 2010 - 22:36

Z różnych powodów jestem czasem uszczypliwy, najczęściej powód jest jeden, totalny brak umiejętności korzystania z potężnego narzędzia jakim jest internet. Gdy ktoś ma problem z hardwaerem to jeszcze jestem w stanie zrozumieć brak pomysłów ale na brak umiejętności wpisania kilku słów w wyszukiwarkę to jest dla mnie powód do stwierdzenia, że ten ktoś jest na tyle dyletantem, że właściwie powinien oddać kompa komuś kto będzie potrafił go racjonalnie wykorzystać.

A co do dzikie, to jakbyś wszechwiedzący panie nie wiedział, wymarło.

No i co w związku z tym, mam Cię rozgrzeszyć?
Czy użyłeś WMP 10 lub wyższej wersji? Masz zainstalowanego netFrameworka?

Użytkownik geronimoo edytował ten post 20 03 2010 - 22:37

  • 0

#5 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 20 03 2010 - 22:42

Tak się składa, że szukałem w necie porad co z tym fantem zrobić, ale są w zasadzie same stare tematy, dot. podłączanie na XP-ku. A ja korzystam z Sevena 64 bit.
Podłączyłem, odpaliłem WMP 11 no i ten Musicmatch, ale żaden program nie wykrywa. W musicmatchu nieaktywne jest Send To -> Portable Device.
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 20 03 2010 - 22:53

Poszukaj może jakichś innych alternatywnych programów, gdy podłączasz urządzenie system cokolwiek się odzywa?
Spróbuj może TEGO wiem że stare ale jeśli uruchomisz jako admin i w trybie zgodności to może zadziała.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 20 03 2010 - 22:55

  • 0

#7 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 20 03 2010 - 23:11

Jak podłączyłem 1 raz, to system wykrył jako Dell DJ, zaczął szukać sterowników w Windows Update i na tym się skończyło, bo nic nie znalazł.
Teraz jak podłączam player, to nic się nei dzieje.

Nie pomaga, załączam screen.

Załączone miniatury

  • dasfs.jpg

  • 0

#8 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 20 03 2010 - 23:35

U mnie instalacja wygląda trochę inaczej, chociaż też wyrzuca błąd, może dlatego, że nie mam urządzenia, nie korzystałem z trybu admina ani trybu zgodności, TU jest chyba wszystko czego trzeba.
  • 0

#9 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 20 03 2010 - 23:48

Teraz to już tak się popieprzyło, że bania mała
Podmienił mi musicmatcha, drivera nie zainstalował, jak otwieram musicmatcha, to mi pisze, że został zaktualizowany i muszę uruchomic kompa ponownie, żeby aktualizacja doszła do skutku i tak w kółko, jak uruchomię kompa a potem musicmatcha, to on znowu o tej aktualizacji i takie błędne koło.

Chy a dam sobie spokój i wywalę Della przez okno bo do tego się chyba tylko nadaje
  • 0

#10 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 20 03 2010 - 23:51

Aj tam nie poddawaj się jakiemuś małemu urządzonku :thumbsup:, w ostatnim linku są i inne narzędzia, a nawet jakieś firmware.
  • 0

#11 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 21 03 2010 - 00:01

Ten Dell DJ Explorer mi nie działa, jak klikam, żeby się odpalił, to mnie Winda pyta jakim programem ma otworzyc Dell DJ Explorer.Ink
A update'or firmware nie widzi podłączonego Della <lol>

  • 0

#12 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 21 03 2010 - 00:11

Brak mi pomysłów ale może jest jakaś klawiszologia tego sprzętu, znaczy chodzi mi o to jak to włączać, w jakiej kolejności, czy po podłączeniu do kompa czy już włączone zapodawać, choinka wie.

  • 0

#13 SanDiego

SanDiego

    Początkujący

  • 86 postów

Napisano 21 03 2010 - 07:27

Hehe, też nie pomaga.

Coś mi się zdaje, że to po prostu bubel
  • 0

#14 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 21 03 2010 - 12:36

Usuń może z MU wszystkie koncentratory USB i niech sobie system po restarcie odtworzy je na nowo.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych