Skocz do zawartości


Zdjęcie

Defcon / everybody-dies


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tolduś

Tolduś

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 24 09 2006 - 10:26

Ostatnio zainstalowalem sobie fajna girke "Defcon" jest to symulacja wojny nuklearnej jesli ktos by posiadal bardziej lub mniej legalna wersje to moze pogramy on-line

kilka slow o grze

Program pod względem filozofii rozgrywki przypomina wcześniejsze dokonania Introversion. Gracz raz jeszcze dostaje do rąk produkt niezbyt urodziwy, ale bardzo złożony. Tym razem pomysł zaczerpnięto z filmowego przeboju z początków lat osiemdziesiątych, zatytułowanego Gry wojenne. Defcon to strategia taktyczna tocząca się w czasie rzeczywistym, symulująca konflikt z użyciem broni atomowej. Rzecz bardzo na czasie, bo Stany Zjednoczone szykują się do inwazji w Iranie, gdzie - jak niektórzy twierdzą - może znajdować się taka broń (także i w wersji walizkowej).

Zasady rozgrywki nie są skomplikowane. Zabawa toczy się o punkty, które odpowiadają poszczególnym obywatelom. Każdy zabity wróg to punkt więcej, a każdy utracony obywatel punkt mniej. Oczywiście przelicznik ten wcale nie jest taki prosty, jak się wydaje, i na ogół nie opłaca się iść na wymianę ciosów. Twórcy Defconu potwierdzają, iż gracze powinni raczej skupiać się na skutecznym wyeliminowaniu siły uderzeniowej wroga, a nie zaliczaniu kolejnych wielkich miast, jako potencjalnych źródeł wielkich ilości punktów.

Gra podzielona jest na etapy. Pierwszy z nich opowiada o walce morskiej i trudnych próbach wyśledzenia pancerników i okrętów podwodnych wroga (jako jednostek mogących przewozić broń atomową) przy jednoczesnym kryciu własnych sił. Przypomina to trochę zabawę w chowanego, albo - jak kto woli - w kotka i myszkę. W zabawie pomagają oczywiście radary i nasłuch satelitarny, dokładne mapy i dane wywiadu. Kolejny etap, dość krótki, to wojna atomowa i wymiana uderzeń, ostatni zaś opowiada o tych formacjach, które przetrwały, i ich próbach zadania śmiertelnego ciosu wrogowi. Prócz trybu single autorzy obiecują rozbudowany multiplayer.
Podziwiam Introversion za pęd ku oryginalności. W dzisiejszych czasach gracze cenią sobie produkty odtwórcze, mało nowatorskie. Wszelkie odstępstwa od powszechnie obowiązujących kanonów traktowane są jako zbrodnia i karane kiepskimi wynikami sprzedaży. Spektakularne klęski takich produkcji, jak Black & White 2, The Movies, ICO, Psychonauts czy Beyond Good and Evil dowiodły, że narzekania dziennikarzy na niewielką innowacyjność programistów nie mają sensu - bo winni (o ile można tu mówić o winie) są sami gracze. Dlatego też Uplik, Darwinia, a zapewne i Defcon nie odniosły sukcesu i nie przyniosły pieniędzy twórcom. Ci jednak nie poddają się. I za to właśnie ich podziwiam.



Dołączona grafika

na koniec jeszcze 2 filmiki z gry

[/url]



  • 0

#2 marshall

marshall

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 24 09 2006 - 14:15

brzmi zachęcająco muahahahahahaha ]:>
ale wygląda na skomplikowane :/

  • 0

#3 Tolduś

Tolduś

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 24 09 2006 - 16:00

gra nie jest tak trudna jak sie wydaje po 5 gierkach wygralem wkoncu z CPU
  • 0

#4 croc

croc

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 24 09 2006 - 16:08

jka zanjde toszke czasu to moze cos sie pomysli
  • 0

#5 Tolduś

Tolduś

    Początkujący

  • 40 postów

Napisano 25 09 2006 - 16:12

Czekam na chetnych ktorzy by pograli zemna online ta gierke ja by bylo wiecej chetnych do gry to mozna by zrobic jakas lige czy cuz

widzialem juz na kilku zagranicznych stronach ze powstaja juz ligi gierka jest fajna mozna grac 1v1 2v2 3v3 przeciwko sobie i przecieko CPU wiec naprawde was zachecam
  • 0

#6 stafik

stafik

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 29 11 2006 - 12:34

Mam pytanko :
zainstalowalem gierke i strasznie mi sie tnie tak ze nie da sie grac ;)>
Przeinstalowalem system ponownie probuje z defcon - to samo:(
Moj komp to athlon 2100 xp 512 mb ramu grafika zintegrowana na plycie gf 4 mx plyta assusa nforce2

Co moze byc przyczyna??? pomocy!Dołączona grafika!
  • 0

#7 sssso pink

sssso pink

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 14 02 2007 - 13:34

Mam identyczny problem, najlepsze, że mój komputer przewyższa wymagania minimalne o kilka razy!! Już myślałem, iż może to dlatego że jest za słaby ale wg oficjalnych informacji gra wymaga:
Windows 98/ME/2000/XP, Pentium 3 Processor, 600 MHz, 128 MB RAM, GeForce2 video card, 60 MB HDD.
Mój komputer to Windows XP SP 2 (eng), Celeron 2.8 GHz, 1024 MB RAM, Winfast A350XT (Na jądrze GeForce FX 5900XT ma 128MB pamięci). Będę z góry wdzięczny za pomoc.

Hah... Już wymyśliłem, zainstalowałem najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej i śmiga aż miło. Tak więc jeśli ktoś ma problem z defconem polegający na zbyt małej liczbie klatek... Śmiało uaktualniać i enjoy :) :lol:
  • 0

#8 Sezon

Sezon

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 05 04 2008 - 17:10

Defcon to wyśmienita pozycja dla wybrednych, szukających nowych wrażeń. Do niedawna miałem problem ze znalezieniem polskiej społeczności tej gry, takiej z prawdziwego zdarzenia. Jednak, odkąd powstał serwis DEFCON Centrum Polska moje problemy się skończyły, linka celowo nie podaję gdyż niechciałbym zostać uznanym za spamera. Zainteresowani napewno znajdą serwis, gdyż zajmuje on jedną z czołowych pozycji w GOOGLE pod zapytaniem Defcon. Wszystkim zainteresowanym rozgrywkom sieciowym, szczerze polecam ten portal zwłaszcza, że aktualnie organizują konkurs w którym ufundowali oryginalną grę dla zwycięzcy!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych