Skocz do zawartości


DeathGod72

Rejestracja: 27 cze 2012
OFFLINE Ostatnio: 20 07 2012 21:56
-----

Moje tematy

Laptop na studia (do 2000 zł)

27 06 2012 - 09:52

Witam. To mój pierwszy temat na tym forum - i od razu piszę do Was z prośbą.

Po wakacjach wybieram się na studia. Uczelnia znajduje się spory kawałek od mojego miejsca zamieszkania, więc wracanie do domu kilkudziesięciu kilometrów do domu, by korzystać z PieCyka nie miałaby sensu, zaś właśnie stacjonarny komputer chciałbym zostawić bratu. Poszukuję zatem jakiegoś laptopa, do 2000 zł, który byłby w stanie zaspokoić brak kontaktu z moim PC.

Cena - max. 2000 zł
Przekątna ekranu - przynajmniej 17' (w sumie taki byłby właśnie najlepszy)
Zainstalowany system operacyjny (miło by było, gdyby był to Windows 7, a nie vista, bądź też któryś linux)
Wytrzymała bateria - by był w stanie wytrzymać długie, nudne wykłady... :P
Wi-Fi - by mieć łatwy i mobilny dostęp do internetu
Nie przepadam za touchpadem, więc przydałyby się przynajmniej 3 porty USB (na myszkę, pen-drive'a i jakieś dodatkowe urządzenia)
Wbudowana kamera/mikrofon nie są mi zbytnio potrzebne
Stan - oczywiście nowy (i nie pochodzący z wystawy sklepowej! :mellow: )

Parametry mojego PieCyka:
Procesor: IP Dual-Core E6300 2.80 GHz (fajnie, by laptopik posiadał procesor na podobnym poziomie)
Dysk: 1TB (dysk nie musi być aż tak duży)
Karta graficzna: GeForce 9500 GT (no grafika też jakaś porządna mogłaby się w lapku znaleźć)

Zadowolony byłbym, gdyby laptop posiadał obudowę, na której drobne zarysowania ani odciski palców nie zostawały (widziałem laptopy, na których po delikatnym przesunięciu po biurku zostawały niezbyt ładnie wyglądające zarysowania, a po każdym dotknięciu ręki pozostawały pieczątki z liniami papilarnymi...)

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje. Zdaję sobie sprawę, iż ciężko może być znaleźć laptopa, który podoła mojemu wyzwaniu i jednocześnie zmieści w podanej przeze mnie kwocie, liczę jednak, iż Wam się to uda.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
DeathGod72

:help1: :help1: :help1:

P.S. W piątek będę w Media Markcie (tak to się odmienia?), zatem jeśli tam znalazłoby się coś odpowiadającego dla mnie, będę wdzięczny za powiadomienie o tym.