Skocz do zawartości


Damian1999

Rejestracja: 25 gru 2014
OFFLINE Ostatnio: 25 12 2014 14:44
-----

Moje tematy

Wybór Procesora i Płyty głównej.

25 12 2014 - 12:41

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Mam do was parę pytań! Oczywiście dodam, iż nie jestem żadnym specem w tej dziedzinie, znam podstawy, ale dobrze by było, abyście mi wszystko jasno opisali :)

Ok to zacznijmy. Mam do wydania 700zł i chciałbym je przeznaczyć na procesor, oraz płytę główną. Dotychczas miałem te podzespoły z firmy Intela, teraz chciałbym je podmienić na firmę AMD.I tu mam do was parę pytań odnośnie tych dwóch podzespołów: Jaki wybralibyście procesor, oraz płytę główną? :)

Zastanawiam się nad tymi oto podzespołami:

Procesor:

  • AMD X6 FX-6100
  • AMX X4 FX-4300

Płyta Główna:

  • Asrock 970 Extreme4
  • Asus M5A97 EVO R2.0

Co sądzicie o tych podzespołach? Może dobierzecie inne? oczywiście cena nie przekracza 700zł. A może wybrać jakis inny podzespół? Mój komputer ma troche lat, a teraz otrzymałem trochę gotówki, więc chciałbym je przeznaczyć na modernizację PC. Oczywiście zmieniam te podzespoły z Intela na AMD, chociaż nie wiem, czy podzespoły, które teraz posiadam zgrają się razem. I tutaj kolejne pytanie: Czy po zakupieniu tych dwóch podzespołów komputer da radę nagrywać płynnie filmy (gameplaye), oraz robic livestream'y?

Postanowiłem zmienić te rzeczy, gdyż zaczęło mnie irytować spadki FPS w graniu (przez co często się denerwowałem), oraz częste zawieszanie się gier.

Specyfikacja mojego komputera teraz:

  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600GT
  • Procesor: Intel Core 2Duo CPU E-4600 @ 2x2,4GHz
  • Płyta Główna:Asus P5k ( nie znam pełnej nazwy, bo nie mogłem jej znaleźć), płyta ta jest strasznie ogromna.
  • Zasilacz:ATX-1136H 360W chieftec
  • Dysk Twardy: Seagate 500GB
  • RAM: 2kości po 2GB