Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD-ROM problem z odczytywaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bogo

bogo

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 24 09 2006 - 22:34

Witam
jestem nowy na tym forum i chcialem prosic o pomoc. mam DVD-ROM toshibe i od jakiegos czasu nie chce mi czytac niektorych dvd plyt i wtedy wyskakuje mi wiadomosc:

"DYSK NIE JEST SFORMATOWANY. SYSTEM WINDOWS NIE MOZE CZYTAC Z TEGO TYPU DYSKU. DYSK MOZE BYC USZKODZONY LUB UZYWA FORMATU NIEZGODNEGO Z SYSTEMEM WINDOWS"

moze ktos pomoc?

// Edytowane przez: Kisieluś

  • 0

#2 croc

croc

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 24 09 2006 - 22:57

tez jestem ciekawy znajoma ma podobny problem ale chyba innej firmy naped

  • 0

#3 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 24 09 2006 - 23:29

Zapewne chodzi o nośniki DVD+-R, ich jakość a zwłaszcza tych sprzedawanych w hipermarketach jest fatalna. Nie warto gonić za promocjami i zyskiem 20 gr na krążku, chociaż ostatnio nawet markowe krążki schodzą na psy. Problemy z odczytem świadczą też o starzeniu się lasera DVD-ROMu. Urządzenia "no name" wysiadają już po 6 miesiącach, firmówkom zajmuje to najczęściej trochę ponad rok. Mozna pokusić się o rozebranie napędu i sprawdzenie czy na soczewce nie ma śmieci (warto ją przedmuchać), na temat używania specyfików takich jak alkohol izopropylowy zdania są podzielone. Jedni zalecają drudzy odradzają z uwagi na potencjalne zniszczenie warstwy antyrefleksu. W starszych urządzeniach istniała możliwość podciągnięcia napięcia na laserze (z praktyki wiem, że pomaga to na jakieś 2-3 miesiące), w nowych nie widziałem już potencjometrów.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych