Skocz do zawartości


Zdjęcie

DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomektp717

tomektp717

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 10 09 2008 - 14:50

Witam! Na samym wstępie zaznaczam że nigdy nie miałem nic wspólnego z tym problemem. Otóż wczoraj wieczorem normlanie wyłączyłem komputer,a dzisiaj kiedy włączyłem pojawił mi sie czarny ekran z napsiem DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. Kompletnie nie mam pojęcia co sie stało..BArdzo Prosze o Pomoc.. Z góry dzięki.!

  • 0

#2 Daniel W.

Daniel W.

    Stały użytkownik

  • 259 postów

Napisano 10 09 2008 - 16:04

Sprawdz tasmy,podpiecie dysku.Ew system padł

pozdrawiam
Daniel

  • 0

#3 Gość_Wojtex16_*

Gość_Wojtex16_*

Napisano 11 09 2008 - 10:27

Sprawdz czy nie masz włożonej dyskietki w stacji dyskietek.
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 11 09 2008 - 10:37

Zobacz czy masz w ogóle ustawionego HDD w bootowaniu. Najlepiej jako 1st Device.
  • 0

#5 Obeebok

Obeebok

    Początkujący

  • 18 postów

Napisano 11 09 2008 - 13:26

Jeszcze na Pentium III coś takiego miałem. Trzeba było przeflashować BIOSa.
  • 0

#6 asdzxcqwe

asdzxcqwe

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 14 09 2008 - 13:05

Ja mialem taki sam problem - pojawial sie on po "blue skreenach" ... Musialem zrobic chkdsk i po problemie :D) juz nigdy sie nie pojawil.
  • 0

#7 zdzich_00

zdzich_00

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 16 09 2008 - 17:17

Może jakiś haker wyczyścił dysk... ?
  • 0

#8 artur177776

artur177776

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 16 09 2008 - 17:28

albo usunąłeś plik z dysku o lokalizacji systemu :)
  • 0

#9 rademenes14

rademenes14

    Stały użytkownik

  • 255 postów

Napisano 17 09 2008 - 10:48

u mnie to pojawiło się przy złej konfiguracji BIOS-u oraz przy nie dociśniętej wtyczce taśmy
  • 0

#10 kurkapodwodna

kurkapodwodna

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 08 2009 - 16:57

witam

mam niezły zgryz i proszę o pomoc;
wczoraj po włączeniu kompa system się nie ładował, ciągle wracał do startu, więc nie pozostało mi nic innego jak zrobić format (NTFC) i postawić system od zera; wcześniej juz stawiałem system z tej płyty i wszystko było cacy;

po instalce system się uruchomił zwyczajnie, choć płytę miałem włożoną do napędu; po restarcie wyjąłem płytę i wyskoczył mi błąd podczas uruchamiania = disk boot failure, instert system disk;
dziwaczne, no dobra, więc włożyłem płytę i zrestartowałem; po chwili wyskoczył mi komunikat "dowolny klawisz spowoduje rozruch z CD", co jest normalne, ale nic nie wciskam i system się uruchamia (?)

sprawdziłem czy win widzi wszystkie dyski - tak, sprawdziłem dyski HD TUNE'm i też żadnych błędów; wyszedłem więc do biosu i ustawiłem boot priority tylko na dyski twarde i nic - bez ustawienia na boot z CD wyskakuje mi ten wkurzający błąd i nie da się wystartować systemu;

nic nie zmieniałem w hardware, więc nie mam pojęcia co robić; kombinowałem też różne maniany w biosie i nic; co to do cholery może być? help
  • 0

#11 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 01 08 2009 - 21:16

Spróbuj w Biosie jako pierwszą przypisać Hard drive a kolejne jako Disabled

Coś w ten deseń
Dołączona grafika


rozwiązaniem może być też przywrócenie BIOSu ustawień fabrycznych , czyli na płycie głównej przestawiasz zworkę koło bateryjki CMOS z pozycji 1-2 na pozycję 2-3 i po chwili z powrotem na pozycję 1-2.

  • 0

#12 kurkapodwodna

kurkapodwodna

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 08 2009 - 01:34

dzięki, zresetowałem bios i teraz chodzi bez płyty (że też cholera wcześniej nie przyszło mi to do głowy), ale wcześniej próbowałem z fdisk'iem i teraz mam porypane partycje;
jest jakiś freeware program do zarządzania partycjami?

  • 0

#13 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 08 2009 - 08:55

Ściągnij sobie to:Płyta ratunkowa ta płyta zawsze się przydaje zwłaszcza tam gdzie już myślisz że nie dasz rady.
  • 0

#14 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 02 08 2009 - 14:03

teraz mam porypane partycje; jest jakiś freeware program do zarządzania partycjami?


Jest darmowy program który uruchamiasz spod Windowsa
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&...01+Home+Edition


Lub też możesz użyć konsoli odzyskiwania od MS poleceniem diskpart
  • 0

#15 kurkapodwodna

kurkapodwodna

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 08 2009 - 18:08

dzięki bardzo za pomoc, powalczę z tymi partycjami :mad:
  • 0

#16 Pawelx20

Pawelx20

    Początkujący

  • 75 postów

Napisano 09 12 2009 - 23:08

Czesc,

Po wyminanie zasilacza i reinstalacji systemu , wyglada na to ze dysk przestal poprawnie dzialac,

(bezposrednio po instalcji wlaczylem go 2 razy i dzialal normalnie, za trzecim wlaczeniem cos sie zepsulo )

Jest ustawiony na bootwanie z dysku twardego.

Problem zaczol sie podczas uruchamiania systemu (bedac juz na tapecie kiedy wczytuje wszystkie programy ) system sie zawiesil i zaczol wydawac charakterystyczny odglos stukania.

Wczesniej 2 razy przeinstalowalem XP pro, (nie wiem czy to ma bezposredni zwiazek ale podczas instalacji Xpk'a byl komunikat ze sterowniki do moje karty graficznej Nvidia Palit GeForce 8600 GTS moga zaklucic prace systemu bla bla bo nie maja jakiegos certyfikatu windows )

Znalazlem jakies rozwiazania w interencie jak wroce do domu to sprawdze
http://www.techspot.com/vb/topic40225.html


Jest to dla mnie strasznie dziwne ze dysk nagle przestal dzialac od , tak , parametry dysku wygladaly dobrze . nie wiem czy ten nowy zasilacz przypadkiem nie uszkodzil dysku w jakims stopniu...

Wasze opinie odnosnie tego problemu ?
  • 0

#17 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 17 12 2009 - 11:43

Nie wiem w jakich warunkach wymieniałeś zasilacz, ale można przyjąć i taką hipotezę(wtedy też uszkodzeniu mogły ulec inne części komputera). Jeśli dysk stuka to znaczy, że poszła głowica od dysku i nie może się skalibrować. Rzadko kiedy to wina tylko elektroniki, ale możesz sprawdzić czy nie jest upalony chipset.
  • 0

#18 Kuki3l

Kuki3l

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 07 2010 - 08:34

Witam. Mam wręcz można powiedzieć klasyczny problem z Xp. Gdy włączam komputer wyświtla się "Disk boot failure, insert system disk...". Czytałem na różnych forach rózne odpowiedzi, ale żadna dokońca mi nie pomogła, dlatego zakładam ten temat. Ten błąd mam już nie pierwszy raz i zawsze radziłem sobie w jeden sposób. Wchodziłem do biosa -> boot -> boot device priority ->
1st boot device
2nd boot device
3rd boot device
4th boot device
i przy każdej mam takie opcje: CDROM, Hard Disk, Removable, Disabled. Wiem, że na pierwszym powinien być twardziel. Ale jaka powinna byc dalej kolej? Probowałem juz wiele kombinacji, ale zadna nie zadziałała. Jak wspominałem wczesniej uporałem sie z tym problemem. Musiałem poprostu ustawic poprawna kolejnosc. Niestety nie pamietam jaka. Wiem ze to tu jest odpowiedz, a nie gdzies indziej, bo juz 2 razy wlasnie przestawiajac naprawialem problem. Prosze wiec o pomoc w poprawnym ustawieniu tych urzadzen.
Dodatkowo powiem, ze w opcjach mam "Hard Disk". Tak samo SATA, czyta mi tylko jeden dysk. Problem w tym, ze ja mam 2 dyski. Mozliwe wiec, ze jeden dysk nie jest czytany. Ale kable juz sprawdzalem i wszystko pasowało.
  • 0

#19 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 03 07 2010 - 10:11

Na 1st pakujesz HDD, to co jest dalej w tym przypadku nie ma znaczenia. Jeśli ustawisz na 1st HDD i zapiszesz ustawienia po czym wyjdziesz(wiele osób zapomina zapisać), powinno być dobrze. Jeśli tak nie jest oznacza to problemy z dyskiem, albo jego podłączeniem. W takiej sytuacji sprawdź czy kabel SATA się nie poluzował oraz czy zasilanie jest poprawnie podłączone. Jeśli to nic nie da wszystko wskazuje na problem z dyskiem, albo płytą główną.
  • 0

#20 Kuki3l

Kuki3l

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 03 07 2010 - 10:47

W takim razie musi to być problem z dyskiem albo płytą, bo probowałem juz roznych kombinacji, w ktorych dysk byl na pierwszym miejscu. Dzieki za pomoc.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: DISK BOOT FAILURE bootowanie systemu



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych