Skocz do zawartości


Zdjęcie

DI-524 + XP + VISTA sieć?Oo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 nsse

nsse

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 02 2008 - 22:05

Witam

Mam router D-Link DI-524 i dwa komputery, jeden stacjonarny z WIN XP, drugi laptop z VISTA.

Stacjonarny podłączony jest do routera kablem, laptop łączy się bezprzewodowo.

Internet chodzi bez zarzutów, ale problem jest z siecią. Nie mogę połączyć komputerów miedzy sobą
aby po sieci wymieniać między nimi pliki. Nazwy Grupy roboczej w routerze oraz w kazdym z komputerów
są takie same. W otoczeniu sieciowym komputera stacjonarnego widzę laptopa jednak nie mogę na niego
"wejść". Laptop natomiast w otoczeniu widzi tylko router i nic więcej...

Na obydwu komputerach udostępniłem foldery.


Co oprócz nazw grup roboczych trzeba ustawić żeby sieć działała?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

  • 0

#2 Nadril

Nadril

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 28 02 2008 - 01:22

Ustaw w tym z Vistą zeby siec bezprzewodowa byla prywatna i na dole w ustawieniach masz udostepnianie plikow. A na tym z XP tez udostepnij jakis katalog.

Sprobuj tez szukac komputerow po adresie IP, potrafi dzialac lepiej niz po nazwie.
Jakie masz przydzielone ip dowiesz sie albo wchodzac na router, albo uruchom-> cmd -> ipconfig -all

  • 0

#3 nsse

nsse

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 28 02 2008 - 12:43

Ustawiłem statyczne IP na obu komputerach, i po wpisaniu IP tego z XP udało mi się na niego wejść, jednak z XP na Viste nie mogę;/
ale to juz po części rozwiązało mój problem ponieważ udostępniłem folder z pełnym dostępem ( możliwe jest dodawanie i usuwanie plików przez każdego użytkownika), tak więc wymiana plików jest już możliwa.

THX

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych