Skocz do zawartości


Zdjęcie

D-Link DSL-2640B a zasięg wi-fi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 sickboy

sickboy

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 01 2009 - 17:46

Witam. Niedawno kupiłem nowy router D-Link DSL-2640B, który umieściłem w piwnicy, w miejscu starego. Są tam poprowadzone kable od 2 komputerów stacjonarnych, dlatego też nie chciałem się bawić w kolejne wiercenia, aby umieścić router gdzie indziej. Problem polega na tym, ze laptop z którego korzystam głownie na 1 piętrze nie łapie sieci. W piwnicy robi to bez problemu, na parterze ledwo co. Moje pytanie: Jest jakis sposob na zwiekszenie sily emisji sygnalu, czy moze proponujecie jakis inny sposob na dzialanie bezprzewodowego neta na 1 pietrze?

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 07 01 2009 - 11:44

Zorientuj się czy do tego routera można dokupić lepsze anteny, ewentualnie wyprowadzić je np. na zewnątrz. Umieszczenie go w piwnicy nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Strop ( a po drodze są dwa..), który jest zbrojony przecież stalą poważnie tłumi sygnał. Jeżeli nie chcesz zmieniać jego lokalizacji ani kombinować z antenami to zostaje tylko wiertarka i nowy kabel... Sprawdź jeszcze w opcjach karty (w lapku) czy masz coś takiego: Pobieranie energii w zależności od wydajności - lub podobne - jeśli tak to ustaw na maksymalną wydajność. Poprawi to jakość połączenia przy słabym sygnale, ale sygnał musi być...
Pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych