Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym czyścić matryce Della Studio 1555?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 snav

snav

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 01 2010 - 14:05

Witam, kupiłem Dell'a z x-kom, http://x-kom.pl/index.php?show_prod=48323
wspaniały laptop oraz sklep, tyle że nie wiem czym czyścić matryce, macie jakieś sprawdzone sposoby?
Wcześniej uzywałem wacikó kosmetycznych ale dalej jest brudny, tak samo nie wiem czym czyścić jego obudowy, widac kazdy kurz wszystko

  • 0

#2 Kazeeny

Kazeeny

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 03 01 2010 - 14:23

Wystarczą zwykłe ściereczki do czyszczenia LCD, np. takie: Dołączona grafika

  • 0

#3 snav

snav

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 01 2010 - 14:25

a mozna tym czyscic obudowe?
Które z allegro byście polecili do max 10 zł bez przesyłki ?
http://www.allegro.pl/listing/search.php?sg=0&order=p&string=%C5%9Bciereczki+lcd
  • 0

#4 Gość_DoctorMofisBACK_*

Gość_DoctorMofisBACK_*

Napisano 03 01 2010 - 14:27

Na obudowę to szkoda preparatu
  • 0

#5 snav

snav

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 01 2010 - 14:32

jakbys zobaczyl jak ona sie brudzi to tez bys szukal jakiegos rozwiazania ;P
  • 0

#6 Gość_DoctorMofisBACK_*

Gość_DoctorMofisBACK_*

Napisano 03 01 2010 - 14:35

Do kompletnego wyczyszczenia np. klawiatury kup sprężone powietrze.
A do obudowy np. glare czyli błyszczących użyj ściereczki z mikrofibry.
  • 0

#7 snav

snav

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 01 2010 - 14:42

glare mozna tez uzywac do lcd ?
to co bys polecil z allegro?
  • 0

#8 Gość_DoctorMofisBACK_*

Gość_DoctorMofisBACK_*

Napisano 03 01 2010 - 15:27

Obudowa laptopa(oczywiście zewnętrzna) - ściereczka z mikrofibry
LCD - Płyn do czyszczenia LCD
Tutaj nie ma czego polecać bo wszystkie działają podobnie, wystarczy dobrać odpowiednią ilość ml.
Ścierki z mikrofibry możesz dostać nawet od Jana Niezbędnego
Wszystko powinieneś dostać w sklepie komputerowym, lub: :D
http://www.allegro.pl/item861164424_magiczna_sciereczka_z_mikrofibry_najtaniej.html#gallery
http://www.allegro.pl/item860995956_plyn_do_czyszczenia_monitorow_lcd_tracer.html#gallery

glare mozna tez uzywac do lcd ?

Glare to nie ścierka, ale uznam że o nią ci chodzi :D
Tak możesz tą ścierką przetrzeć LCD, głównie miękimi ścierkami, pryskasz płynem i ścierasz, byle byś mocno nie przyciskał.
Jeszcze pisałeś że do 10 zł:
Wystarczy jakiś płyn do czyszczenia LCD i ta ścierka, a będzie czysty :D Zmieścisz się do 10-15zł
  • 0

#9 Kazeeny

Kazeeny

    Stały użytkownik

  • 209 postów

Napisano 03 01 2010 - 16:13

Te ściereczki, które poleciłam, spokojnie oczyszczą obudowę i ramkę wokół ekranu z odcisków palców, jeżeli o to chodzi.
  • 0

#10 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 03 01 2010 - 16:36

Ja do czyszczenia monitora LCD używam płynu do mycia szyb. Do kompletu potrzeba tylko papierowych ręczników za kilka złotych żeby wypolerować na czysto. Z płynem nie ma problemów, bo paruje dość szybko.
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 01 2010 - 16:41

Pytanie myjesz szyby w oknie w swoim domu?, jeśli tak to Claris z dodatkiem amoniaku, lub inny płyn do mycia okien z tym że Claris szybko wysycha i nadaje się to przecierania zwilżoną ściereczką obudowę laptopa, oraz klawiatury nie pryskaj bezpośrednio na klawisze tylko na ściereczkę przetrzyj, wpierw oczywiście klawisze przedmu[beeep]esz, potem czyścisz monitor potem obudowę. Ściereczki do czyszczenia używasz tylko papierowe w ostateczności toaletowy ale ostrożnie. Po każdych ściereczkach i papierze toaletowym zawsze pozostają drobne włókienka, a po ręcznikach papierowych uzyskujesz czystszą powierzchnię.
Powiem tak wszystkie płyny niby przeznaczone to czyszczenie komputera, monitora niby maja środek antystatyczny niby nie powoduje przyciąganie kurzy, ale to tylko albo wo gule działa lub tymczasowo (z reguły jeden dzień). Na dodatek skuteczność usuwania brudu z powierzchni komputera, to o śmiech doprowadza, to płyny do szyb, szybciej i skuteczniej usuwają zanieczyszczenia z powierzchni komputera. Przetestowałem parę środków do czyszczenia komputera i jedynie wyżej wymienione ściereczki nasączane środkiem chemicznym, są skuteczne ale takie efekty można uzyskać za mniejsze pieniądze stosując płyn do mycia szyb, oraz ściereczki papierowe. Tylko przypominam nie psikamy płyn bezpośrednio na laptopa tylko na ściereczkę i nią przecieramy powierzchnię.

  • 0

#12 Gość_DoctorMofisBACK_*

Gość_DoctorMofisBACK_*

Napisano 03 01 2010 - 18:52

Ja do czyszczenia monitora LCD używam płynu do mycia szyb. Do kompletu potrzeba tylko papierowych ręczników za kilka złotych żeby wypolerować na czysto.

Też tak można ale w laptopie, w normalnym LCD krystalicznym to jest odradzane.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych