Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy warto kupić netbooka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 _Fafal_

_Fafal_

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 08 05 2011 - 17:26

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem netbook'a. Posiadam "normalny" laptop, o matrycy 15". Jest wygodny podczas pracy, ale mniej wygodny podczas podrozy, wiec zastanawiam sie nad netbookiem, ale nie chce wyrzucic pieniedzy w bloto. Z tego co czytalem, plusami netbookow sa - oczywiscie rozmiary i dlugi czas trzymania baterii. Zastanawia mnie jednak czy mozna na takim sprzecie robic cos wiecej poza pasjansem i przegladaniem internetu? Jak to wyglada z grami (oczywiscie nie mam na mysli nowych tytulow w 3D), programami i czy procesor Intel Atom to dobry procesor jezeli chodzi o netbooki?

  • 0

#2 FOR

FOR

    Prezes

  • 168 postów

Napisano 08 05 2011 - 17:32

Wiesz co, notebooki raczej przystosowane są do biurowego środowiska. Co do podróży to tak, na pewno byłby bardziej komfortowy niż laptop. Jednak jeśli myślisz o grach na takim sprzęcie to albo kupujesz dobry albo lepiej pozostać przy laptopie.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 05 2011 - 17:49

NetBook to zintegrowany elektroniczny notatnik o bardzo rozbudowanych możliwościach dający komfort przenośnego biura lecz nie posiada np. nagrywarki. Jest przeznaczony dla osób potrzebujących stałego kontaktu z internetem oraz dla biznesu.
To samo laptop z tą różnicą że posiada on nagrywarkę oraz jest rozmiarami większy lecz jest on szczególnie przeznaczony do prac biurowych ewentualnie uczniów szkół średnich i wyższych a mających problem z pomieszczeniem w którym przebywają internaty, domy studenckie prywatne stancje.
Przy grach czy oglądaniu video strasznie się grzeją bo mają słabe chłodzenie.
Za cenę NetBooka czy laptopa to do domu radzę komputer stacjonarny.
  • 0

#4 _Fafal_

_Fafal_

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 08 05 2011 - 19:18

W sumie ostatniego PC'ta mialem jakies 5 lat temu. Od czasu kiedy przerzucilem sie na laptopa jestem pewien, ze juz nigdy PC'ta kupowal nie bede, poniewaz nie gram w zadne "najnowsze" gdy. Najnowsza w jaka gralem to Heroes 5 - dziala u mnie bez najmniejszych zarzutow. Co do chlodzenia - pewnie zalezy od laptopa, moj sie generalnie nie grzeje - o ile nie zastawie przypadkiem dysz. Z tego co ostatnio obserwuje to PC-ty kupuja glownie osoby, ktorym jest obojetne czy to laptop czy PC-t, takie, ktore nasluchaly sie dziwnych przesadow dot. laptopow - najsmieszniejszy to taki, ze laptop moze upasc i sie zniszczyc. W koncu w prawdzie to dotyczy wiekszosci sprzetu elektronicznego, a jak juz ktos kupuje to raczej na niego uwaza. Kolejna grupa to gracze, no tutaj nie ma co sie spierac, jezeli ktos chce grac w najnowsze gry to PC bedzie lepszy... ja juz sie przyzwyczailem do tego, ze moge isc z laptopem do kuchni, posiedziec z nim na lozku, przy biurku, albo na balkonie w lato, PC-t nie daje takich mozliwosci (chyba, ze ktos lubi przenosic swojego PC :( ).

Ale generalnie moje pytanie dotyczylo tylko i wylacznie Netbookow. I nadal sie zastanawiam... :) jak to jest z procesorami itd?
  • 0

#5 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 08 05 2011 - 20:26

Kup sobie przyzwoitego notebooka 13.3. Jest mały, mobilny i lekki. Przeciętne nowoczesne notebooki 13 ważą trochę ponad 1.5 kilograma, czyli prawie 2 razy mniej niż 15 calowe laptopy! Ponadto cechuje je dłuższa żywotność - mój Acerek potrafi do 9 godzin wytrzymać bez zasilania. Klawiatura jest na tyle duża, że wygodnie się pracuje przy redagowaniu tekstów, a matryca również nie pozostawia nic do życzenia tym bardziej, że mamy do czynienia z rozdzielczością 1366x768. Netbooki 10 i 12 to według mnie maszynki do Internetu, a duża rozdzielczość tylko utrudnia pracę. Czas życia baterii jest identyczny jak w wielu nowych 13, a waga waha się w granicy 1 kilograma. Procesory w netbokach są słabe - Intel Atom nie nadaje się do większości profesjonalnych zastosowań, cała nadzieja jest pokładana w AMD Fusion, procesorze który ma szansę zrewolucjonizować rynek netbooków (wysoka wydajność, niski pobór prądu i karta graficzna wbudowana w procesor). Niestety na pierwsze wydajne netbooki z AMD Fusion przyjdzie nam jeszcze poczekać kilka miesięcy.
  • 0

#6 danello

danello

    Początkujący

  • 147 postów

Napisano 19 05 2011 - 12:41

Ja sam posiadam już 3go netbooka i powiem szczerze, że notebooka nie chcialbym juz miec. Dlaczego? Jak chce duzy ekran to podpinam monitor. Obecnie posiadam Acer Aspire 1830tz i jestem z niego bardzo zadowolony.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych