Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to zasilacz czy cos innego ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 01 05 2008 - 20:14

Witam Dołączona grafika!

Kolejny raz mam problem komputerem , ale to juz chyba jest ich urok . Otoz wszystko dzialalo do niedawna . Niewiem co jest , ale niestety komputer podczas proby właczenia proboje tak jakby zaskocyc czyli sie włacyc . Wyglada to tak . Przy wcisnieciu prycisku POWER na obudowie zapala mi sie takie swiatełko , tym razem probawało sie zapalic ruszały wiatraki i ogolnie wygladało jakby chcial ruszyc . Niestety tylko wygladało . Swiatelko sie zapałało i gasiło , wiatrki sie właczały i gasiły . Czasami nawet udawało mu sie włacyc do pulpitu , ale po chwili chodzenia sie znow wyłaczało i nie szło ruszyc . Nie umiem tego zabardzo opisac. Jak mi sie udało wlaczyc sybko zerkłem do Everesta i płyta głowna miala az temperature 94stopni cyli napewno za duo . Ale jest to nowa plyta głowna wiec napewno nie ona jest uszkodzona . I teraz moje pytanie , czy jest to wina zasilacza ?? Spalił sie cy cos ?? , tylko jakby sie spalił to by smierdzialo nie ?? Wczesniej wszystko chodziło . Obecnie pisze z mojego zastepczego komputera i niezabardzo mi sie to usmiecha . Parametry tego zepsutego komputera to :

Płyta Główna : Gigabyte EP35C - DS3R
Procesor : C2D E6300
Karta Graficzna : GF 7300 GS
RAM : OCZ 2GB 800 MHz
I zasilacz : FELL 300ATX

Prosze o szybka pomoc i z gory dzieki Dołączona grafika!

  • 0

#2 sla1971

sla1971

    Początkujący

  • 24 postów

Napisano 01 05 2008 - 22:45

Lepiej zmien zasilacz.Ten model ma zla slawe.(Poza tym 300w to za malo).

  • 0

#3 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 02 05 2008 - 02:34

po 1 zmien zasilacz bo FEEL jest gorszy od Firmy Q-Tec najgorsza firma jaka znam moze nawet taka dobra jak Megabajt ;)



podkreslam nie Gigabyte tylko megabyte stara firma:)



a zasilacz wez Chieftec 450w albo OCZ 450w polecam ten 2:)
  • 0

#4 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 02 05 2008 - 09:11

Ale jest to napewno wina zasilacza ??
  • 0

#5 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 02 05 2008 - 11:37

po 1 zmien zasilacz bo FEEL jest gorszy od Firmy Q-Tec najgorsza firma jaka znam moze nawet taka dobra jak Megabajt ;)



podkreslam nie Gigabyte tylko megabyte stara firma:)



a zasilacz wez Chieftec 450w albo OCZ 450w polecam ten 2:)

Człowieku co Ty za bzdury wypisujesz ? Zasilacz może być za słaby ze względu na 300W do takiego sprzętu, ale, że Feel to od razu trzeba zjeżdżać ? Widać, za dużo w necie się naczytałeś gdzie dzieciarnia pisze, że Feel im komputery pali.

Co do Chieftec'a to się zgadzam. Dobry i cichy zasilator.
  • 0

#6 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 05 05 2008 - 15:36

Panowie . Cos mi wymiana zasialcza nie pomogła . Cały czas jest to samo oprocz mojego latania po sklepach i wydanej kasy . Niewiem co mam zrobic teraz . Wina zasilacza to napweno nie jest a problem jak byl tak jest . Moze jakis specjalista pomoze mi cos z tym zrobic ?? Ja postaram sie nagrac filmik telefonem i wrzuce na youtube . Moze ktos bedzie po tym wiedzial . Dołączona grafika :P :D
  • 0

#7 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 05 05 2008 - 15:39

Co do Chieftec'a to się zgadzam. Dobry i cichy zasilator.

Nie zgadzam się... :D

Panowie . Cos mi wymiana zasialcza nie pomogła . Cały czas jest to samo oprocz mojego latania po sklepach i wydanej kasy . Niewiem co mam zrobic teraz . Wina zasilacza to napweno nie jest a problem jak byl tak jest . Moze jakis specjalista pomoze mi cos z tym zrobic ?? Ja postaram sie nagrac filmik telefonem i wrzuce na youtube . Moze ktos bedzie po tym wiedzial . Dołączona grafika :P :P

Podłączasz dodatkowe zasilanie na płycie? Jaki zasilacz kupiłeś?
  • 0

#8 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 05 05 2008 - 16:12

Kupiłem http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Chieftec/SMART/Zasilacz_do_obudowy_Chieftec_GPS_500AB_A_500W/pelny,id,41920/ . Wydaje sie byc dobrym zasilaczem przy właceniu . Wszystkich kabli nie podłacylem do płyty głownej bo niemam gdie. I gdzie podłacyc to dodatkowe zasilanie . POnizej dam fottki zrobione telefonem . Mojego wnetrza kompa z nowym zasilaczem oraz komunikatu do ktorego udaje sie czasami komputerowi dojsc przy właczeniu . Czasami nawet nie chce rusyc .

Dołączona grafika
Dołączona grafika


Sorka ze takie duze zdjecia .
  • 0

#9 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 05 05 2008 - 16:36

Jednak dodatkowe zasilanie jest... :D

Sprawdź, czy cooler procka jest na 100% dobrze założony i czy nie jest obluzowany. Daj jakiś nawiew na radiator chipsetu (wentylator 40mm wystarczy).
  • 0

#10 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 05 05 2008 - 16:59

Cooler na porcku tryma sie bardzo mocno , a ja obecnie jestem bez funduszy na cos innego . Podaj linka gdie moge kupic nawiew na chipset . Komputer musi byc zrobiony do piatku w tym tygodniu . A ja jak juz pisalem jestem bez grosza .
  • 0

#11 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 05 05 2008 - 17:17

A np. coś takiego? Nie stać Cię na niego? KLIK.

  • 0

#12 Owsianny

Owsianny

    Początkujący

  • 31 postów

Napisano 05 05 2008 - 17:34

Powiedmy ze kupiłbym ten wiatraczek , ale co by mi to dało ?? Wczesniej wszystko było dobrze bez wentylatorow i nowego zasilacza . Mogło sie cos innego uszkodzic , niz zasilacz ??

  • 0

#13 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 05 05 2008 - 17:42

Sam pisałeś, że temp. płyty głównej była bardzo wysoka (94*C bodajże).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych