Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy prąd ładowania to ważny parametr w NETbookach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yalin

Yalin

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 24 07 2009 - 21:32

Witam,
Od kilkunastu dni obserwuję wątki na forach dotyczących notebooków. Jestem przed zakupem małego komputerka. Mam też pewne wymagania co do niego. Jako że ma to być sprzęt mobilny, więc oprócz długo trzymającej baterii, powinien posiadać (wg. mnie) możliwość ładowania akumulatora w samochodzie. Narazie jedyny model jaki znalazłem to ASUS z serii 1000 (12V/3.5A). Na grupach dyskusyjnych przez te kilkanaście dni wertowania, nie znalazłem ani jednego posta dotyczącego tego właśnie parametru! Czy uważacie że zwykła ładowarka na 12V nie ułatwia korzystania z netbooka poza domem? Czy to jest mało ważne? Może ja o czymś nie wiem? Może przetwornice 12V>19V nie są problemem?
To samo dotyczy modemu HSDPA. Ludzie pytają "jaki netbook kupić" a w odpowiedziach nie ma informacji o tym że do mocno mobilnego przecież komputera, modem 3G jest wręcz niezbędny!
Ciekaw jestem czy podzielacie moje zdanie?

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 24 07 2009 - 22:37

Tak jest ważny, poczytaj to :Link wikipedia , oraz ten artykuł: Link .

  • 0

#3 Yalin

Yalin

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 25 07 2009 - 00:08

No tak, to o czym piszesz to wiem. Chodziło mi o coś innego, ale chyba źle napisałem tytuł wątku. Mianowicie tylko modele ASUSA EEEPC są zasilane 12V, a co za tym idzie do ładowania go w samochodzie wystarczy zwykła ładowarka, bez żadnej przetwornicy. Podbicie napięcia z 12V do 19-20V wiąże się z większym poborem prądu, a to jest mało potrzebne w leśnej głuszy. Dlatego dziwię się że ludziska nie wymieniają tego parametru jako dodatkowego plusa sprzętu.
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 25 07 2009 - 01:22

Bo ten temat dotyczy działu elektronika a tu takiego nie masz. Czyli wiesz zasilacz 12V/X,x A w zależności od wielkości X decyduje o prędkości, czasie ładowania.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych