Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy monitor lcd może spalić kartę grafiki?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rondel

Rondel

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 10 05 2008 - 22:31

Witam wszystkich,

Przydarzyła nam się z bratem niemiła przygoda. W dwóch komputerach siadły nam karty grafiki (podejrzewam) od monitora lcd hp w2207h.

Brat miał monitor lcd hp w2207h podłączony przez kabel vivanco hdmi/dvi do geforce'a 6600 gt (MSI). Procek Sempron ok. 2 ghz, 1,5 gb ramu i Windows XP. (Najnowsze stery do monitora i do karty graf).
Grał w Scarface'a kiedy mu zgasł obraz. Po zresetowaniu kompa podczas ładowania systemu i potem ładowania windy pokazywały się na monitorze dziwne poszarpane pasy a po załadowaniu windows'a obraz zupełnie gasł i wyświetlał się komunikat "brak sygnału". Spawdzałem na syncmasterze prez VGA i to samo. Winda odpala się tylko w trybie awaryjnym. Reinstalka sterowników nic nie dała.

Problem w tym że na początku myślałem że to lcd'ka szlag trafił i podłączyłem go do swojego kompa przez hdmi/dvi jako drugi monitor i wszytko dobrze działało. Następnego dnia jak odpalam swój komp (lcd był jeszcze podłączony mimo że zgaszony) to po odpaleniu windy obraz na 2 sekundy stawał się zielony po czym wracał do pulpitu i co sekundę mrugał na czarno. Lcdka odłączyłem i zostawiłem tylko swojego syncmastera i to samo. Reinstalka sterowników do grafy nic nie dała. Mój komp to: Athalon xp 2400 (ok. 2ghz), 1 gb ramu, i Gigabyte Geforce 7600 GT.

Ludzie, powiedzcie czy to możliwe żeby sobie zjarać dwie karty grafiki monitorem lcd!? :)

Z góry dziękuję za odzew.

Rondel

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 10 05 2008 - 22:48

*lol* no nie bardzo :) chyba, że od LCD poszłoby Ci jakieś ostre zwarcie :)
W ogóle to ciężko zjarać grafę bez podkręcania.

  • 0

#3 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 10 05 2008 - 23:54

Może był skok napięcia w całym mieszkaniu/domu i dlatego się spaliły?
  • 0

#4 Mateusz.G

Mateusz.G

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 11 05 2008 - 00:16

A jakiej firmy jest zasilator?
  • 0

#5 Rondel

Rondel

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 11 05 2008 - 00:26

Może był skok napięcia w całym mieszkaniu/domu i dlatego się spaliły?


Niestety nie było skoku napięcia ("niestety" bo byłoby to zrozumiałe wytłumaczenie). Karty też nigdy nie były kręcone.
Jak już napisałem Celdur nie jestem pewien czy karty są zjaranie... komputery też przeczesałem avast'em i spybot s&d i czysto...
Hmm, za komp brata nie mogę ręczyć ale mój był zawsze całkowicie stabilny i bezproblemowy. A tu taka d..., miałem magisterkę pisać a nie próbować swój komputer uruchomić :) .

Poniżej fotki artefaktów ze startup'a kompa mojego brata w kolejności (windows się nie pokazuje...):
pierwsze
drugie
trzecie
i czwarte

Help?

edit: zasilacze w obu komputerach są modecom'owskie 350 watt (u brata 1,5 roczny, u mnie 5 miesieczny), do tej pory stabilne i bezproblemowe.
  • 0

#6 Mateusz.G

Mateusz.G

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 11 05 2008 - 00:41

Modecomowsko feelowskie?
  • 0

#7 Rondel

Rondel

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 11 05 2008 - 09:50

Modecomowsko feelowskie?

Tak, brat ma 350W feel'a ja mam 350W feel iii.
  • 0

#8 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 11 05 2008 - 09:53

Spróbujcie obydwaj na innym zasilaczu...
  • 0

#9 Rondel

Rondel

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 11 05 2008 - 10:49

Hmm, dzisiaj będzie raczej cienko z dorwaniem zasilacza... może jutro uda mi się od kumpla pożyczyć... ale czy za słaby zasilacz może spalić kartę? Bo z tego co dzisiaj rano na forum poczytałem wychodzi że artefakty to kiepski znak i że nie rokują za dobrze dla karty...
Zakładając najgorsze kupiłem od kolegi używanego geforce'a 8600 gt do kompa brata ale teraz boję się go zainstalować żeby go też nie usmażyć... czy to na monitorze :) czy na zasilaczu...

edit: chociaż ten komputer brat ma już od 1,5 roku (lcdka ma od świąt) i nie było problemów z grafą.... ech
  • 0

#10 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 11 05 2008 - 11:23

ale czy za słaby zasilacz może spalić kartę?

Jasne...
  • 0

#11 Mateusz.G

Mateusz.G

    Początkujący

  • 89 postów

Napisano 11 05 2008 - 11:26

Nie podłaczaj tego 86GT, zainwestuj w jakis firmowy zasilacz [Chieftec,Amacrox,Modecom - NIE FEEL :)]

  • 0

#12 Rondel

Rondel

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 11 05 2008 - 12:24

Nie podłaczaj tego 86GT, zainwestuj w jakis firmowy zasilacz [Chieftec,Amacrox,Modecom - NIE FEEL :)]


Dzięki za ostrzeżenie, tak zrobię :)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: spalony komputer spalony zasilacz



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych