Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy cierpi bateria?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 waskiganja

waskiganja

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 15 01 2015 - 19:21

Mam takie pytanie podłączony notebook do zaislacza na pełnym naładowaniu bateri czy bateria wtedy nie cierpi ?? Nowy notebook kupiny w sierpniu 2014r czyli ma troche wiecjej jak 5 miesiecy ma batrie "3-cell Li-Polymer battery"



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 15 01 2015 - 19:57

Oczywiście że bateria dostaje po tyłku. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymanie laptopa na samym zasilaczu. W swoim laptopie w taki sposób załatwiłem baterię, kiedyś trzymała 4h a teraz ledwo 30min.

  • 0

#3 waskiganja

waskiganja

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 15 01 2015 - 20:02

No mi potrafi trzymać 6 godzin a z wyłączonym ekranem 14 godzin czyli jak pobieram jakąś gre czy windowsa nie legalnie :] to spokojnie do rana wystarcza

Użytkownik Qauke edytował ten post 15 01 2015 - 20:09
Zwracaj uwagę na błędy ortograficzne

  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 01 2015 - 16:31

Bez sensu na samym zasilaczu trzymać baterię, jak zabraknie prądu to momentalnie tracimy wyniki pracy. Generalnie jak nie korzystasz z baterii zbyt często i długo to w nowszych laptopach jest funkcja oszczędzania żywotności. Ustawia ona ładowanie laptopa do 60-80%. Nie napisałeś co to za model, więc nic więcej nie mogę doradzić.


  • 0

#5 owies01

owies01

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 12 03 2015 - 16:59

Też słyszałem, ze podobno to wcale az tak nie niszczy baterii jak się zwykle mówi.. Ja za to mam inny problem - komputer niby widzi baterię, ale po odpięciu zasilacza nie trzyma nawet trzech sekund i umiera:/ Myślicie że to wina zużytych ogniw czy czegoś innego..?


  • 0

#6 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 15 03 2015 - 07:06

Wystarczy, że jedno ogniwo jest uszkodzone, a cała bateria nie będzie działać - możesz spróbować oddać do serwisu, aby zdiagnozowali problem, albo samemu kupić ogniwa i je wymienić(ewentualnie zlokalizować uszkodzone ogniwo, ale podmiana na inne może uszkodzić sprzęt - powinno się wymieniać wszystkie).



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych