Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Windows Vista dziala szybciej od XP?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Deler

Deler

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 20 02 2009 - 09:16

Kolega zainstalowal sobie viste ma bardzo dobry sprzet i mowi ze takie programy jak win rar i tym podobne dzialaja szybciej i system prrzy tym jest stabilniejszy a jak jest z grami czy gry na viscie równierz dzialaja szybciej bo nie wiem czy przerzucac sie na viste z xp ktory pracuje bardzo dobrze dawno niemusialem foramtowac dysku bo wszystko jest ok

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 02 2009 - 09:26

Oczywista sprawa, że Vista działa szybciej niż Xp. Nawet się szybciej ładuje. Jednakże trzeba mieć przynajmniej 4GB RAM aby ten system dostał skrzydeł, nie wspominając już o ver. x64 tego systemu.

  • 0

#3 Deler

Deler

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 20 02 2009 - 10:12

No jesli mam procesor core 2 duo 9600 gt 1 gb ddr3 i 4 gb ramu to bedize dzialac szybciej ?
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 02 2009 - 10:32

1 GB RAM nieważne jaki, czy DDR2 lub DDR3 to za mało..
  • 0

#5 Deler

Deler

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 20 02 2009 - 10:35

1 gb ramu mam na grafice normalnie mam 4 gb ramu a jesli z 4 gb ramu to szybciej od xp ?
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 20 02 2009 - 10:37

Zdecydowanie szybciej :lol:
  • 0

#7 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 20 02 2009 - 13:42

Ja stawiam że vista żeby uczciwie działać potrzebuje Jakiś C2D 2,6 GHz min 3 GB ramu i tak naprawdę grafa nie jest aż tak ważna bo w viście aero działa z FX5200
Szkoda mi patrzeć na ludzie którzy mówią że vista to bardziew , tak się może wydać jak ktoś ją instaluje na jedno czy dwu rdzeniowym kompie poniżej 1,8 GHz i Gb (a czasami nawet mniej)
Vista procuje bardzo dobrze tylko potrzebuje odpowiednie wymagania co w tych czasach nie jest już niemożliwością.

Ja bym się nie zastanawiał i brał bym vistę 64 bit bo z tego co wyczytałem masz 4 GB ramu a wersja 32 bitowa widzie ~3,25 GB ramu
I tu też dochodzimy do kolejnej zalety visty dlatego że Xp 64 bitowy jest dość niestabilny i jest tylko w wersji EN , z to w viście nie ma większego problemu :lol:

Ale konkretną odpowiedź pozostawiam tobie :D
  • 0

#8 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 20 02 2009 - 14:11

Wszystko zależy od oprogramowania którego będziesz używał. Są takie programy i gry które na Viście albo w ogóle nie działają (i nie jest to ich wina tylko Visty), albo mają duże problemy - jak służy do grania, netu i ewentualnie Office to wg. mnie wszystko jedno czy Vista czy XP, wybór należy do ciebie. Z 64 bit jest tak samo - są programy, które nie mają odpowiedników 64-bitowych i te mogą sprawiać problemy - chociaż np Gothic 3 czy Two Worlds na 64 bitach działają (na XP 64 na 100% - właśnie mam taki i sprawdziłem :lol:), Office też - nie działa mi parę programów narzędziowych i słownik.
Co do pamięci i jej obsługi to tu jest co nieco opisane min. przeze mnie
Pozdrawiam
  • 0

#9 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 20 02 2009 - 21:04

Spróbowałem Win 7. Ma mniejsze wymagania niż Vista. Ale obecnie skłaniam się do tego, że warto instalować Vistę - już w zasadzie nie ma kłopotu ze sterownikami.
Dodam tak "boczkiem", że Vista 32-bit (jak i XP w wersji 32 Bit) potrafi obsłużyć max 3,2 GB RAM, więc instalacja więcej niż 4 GB RAM w tych wersjach systemu nie ma sensu.

// Po co pisać coś, co jest oczywiste?? - Chinka
  • 0

#10 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 21 02 2009 - 14:49

Gwoli ścisłości to z tą pamięcią jest tak że 32-u bitowe systemy potrafią zaadresować teoretycznie 2^32 = 4GB pamięci i tyle widzą Start->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Informacje o systemie dla XP. Jak ktoś ma 4GB to niech to sprawdzi. Natomiast część przestrzeni adresowej jest zarezerwowana dla urządzeń: usb, grafika, karta sieciowa itp. .W zależności od konfiguracji kompa - ilość portów USB RAID itp. będzie zajęte albo więcej, albo mniej tej przestrzeni adresowej i przy różnych płytach głównych, ilość pamięci "widzianej" przez system może być różny - np. u mnie w pracy większość widzi tylko 3,25 GB, ale np jeden widzi 3,5 GB pamięci. W windows istnieje coś takiego jak PAE tj rozszerzenie adresu fizycznego - które to rozwiązanie miało umożliwić systemom 32-u bitowym obsługę większej ilości pamięci - ale niestety co Microsoft dał to i odebrał... Rozwiązanie to działa ale tylko w wersjach serwerowych - w normalnych jest to wyłączone podobno ze względu na zbyt dużą różnorodność w sprzęcie i problemy z kompatybilnością. Jak chcecie poczytać więcej na ten temat to zapraszam do linka który podałem wyżej. Ograniczenia systemów 32-u bitowych są identyczne dla XP jak i dla Visty.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych