Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częste restarty i BSOD komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 geforc

geforc

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 11 02 2012 - 12:03

Witam, od wczoraj mój niby nowy komp zaczyna wariować, wczoraj 2 x BSOD w czasie grania , w nocy się wylączyl, pewnie tez BSOD, nie wiem bo spalem, ale jak wstalem to tylko dysk chodzil a monitor nie chcial sie wlaczyc, musialem restart dac i wtedy sie włączył. Wczoraj przy tych BSOD jak sie zresetowal to nie chcial sie wlaczyc przez 5 minut, dopiero po wyjeciu z biurka, otworzeniu obudowy, włączył się. Moje "spostrzeżenia".

- w obudowie jest tylko jeden wentylator i dosyć gorąco jest po wyjeciu z biurka, aczkolwiek w speedfanie najwyzsza temperatura to 65 stopni, więc nie jest to coświelkiego, zaraz jade kupic wentylator na przod obudowy...

- pamięci ram są dwóch firm, jedna kingston 2gb ddr2 1066 mhz a druga corsair 1gb 800mhz, mozliwe ze to od tego ?

- dyski sa RACZEJ sprawne w hdd life jeden ma 89% a drugi 80%

- w nocy nic nie bylo wlaczoen oprocz steama i pobierania darmowej gry, czyli soie wylaczyl na sucho bez stresu


Nie wiem, poprzedni komputer idealnie chodzil przez 6 lat zadnego BSOD, ten ma 2 lata, niby kupiony uzywany i juz tyle zonkow...

sprzęt to :

AMD Phenom 9650
3gb ram (wpisalem wyzej dokladniej)
Gainward Nvidia Geforce 9800GTX+
dysk systemowy WD 120gb drugi 250gb Seagate

  • 0

#2 DonAdriano

DonAdriano

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 11 02 2012 - 14:08

AMD Phenom dla tych procesorów max temperatura to właśnie 65st.C i tu prawdopodobnie jest problem.

Sam mam AMD Phenom i te skurczybyki się grzeją ja mam w budzie 6 wentyli chodzi jak czołg ale w Crysis 2 gram w Direx 11 heheheh i mogę wtedy jajecznice zrobić na budzie ale śmiga,

  • 0

#3 geforc

geforc

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 11 02 2012 - 15:22

JA dokupilem wlasnie na przód obudowy wentyl, chłodzenie na procesorze mam słabe CollerMaster V8 (jakoś tak) ta taka wieża duża...

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: reset komputera restart komputera BSOD blue screen niebieski ekran zawieszanie Windows



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych