Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu nie Acer?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dogster

Dogster

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 01 2009 - 13:05

Od jakiegoś czasu rozglądam się za Notebookiem i nie ukrywam,
że do gustu przypadły mi Acery Aspire i te z wzornictwem GAMESTONE BLUE (16'').
Ale przeglądając forum spotkałam się z kilkoma postami, w których właśnie Acerów
nie polecano. I właśnie tu pojawia się pytanie - dlaczego? :D

Czy są zawodne, czy coś z nimi nie tak? ;)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • 0

#2 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 27 01 2009 - 13:49

niektóre modele mają słabej jakości obudowy . szczególnie tyczy się to tych starszych modeli .

  • 0

#3 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 27 01 2009 - 17:21

Ta nowa seria Acerow wyglada b. ładnie i przyznam,ze przyciąga oko. Co do właściwości technicznych to jedyne co mnie denerwowało w acerze to przeciętnej jakosci wyswietlany obraz (nasycenie barw, kntrast ) w porównaniu z Dell, HP, Toshiba,Fujitsu, ale za to acer byl tanszy.Nowej generacji modele Aspire są b.dobre, i obecnie maja swietnej jakosci matryce a wlasciwosciami technicznymi niczym nie ustępują konkurencji.
  • 0

#4 rzeznia22

rzeznia22

    Początkujący

  • 59 postów

Napisano 27 01 2009 - 17:37

Sąsiadka miała starszego Acera, i faktycznie, wyświetlacz taki sobie... no i może rzeczywiscie ta słaba obudowa (pękła jej w jednym rogu... ale z reguły ona sprzętu za bardzo nie szanowała... także to raczej kwestia obchodzenia się z laptopem). Generalnie, są tanie i dobre... znam chyba tylko dwie osoby co mają Acera bardzo długo ale im się jeszcze nie popsuły. Wydaje mi się, że ta nagonka na Acery jest z powodu ich niskiej ceny, ale jak mówię, wydaje mi się... bo nie miałem zbyt dużo stycznosci z tymi notebookami.
  • 0

#5 Dogster

Dogster

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 27 01 2009 - 18:18

No właśnie przy porównaniu ceny i parametrów sprzętu Acer wypada na moje oko
całkiem korzystnie :D . Ale, że Polak podejrzliwy jest z natury, to wolę się upewnić ;)

A popsuć to bym go raczej nie popsuła (bo o swoje rzeczy dbam) ;)
  • 0

#6 Figo22

Figo22

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 27 01 2009 - 22:23

Moja dziewczyna rok temu kupiła sobie Acera... Przez pierwsze pół roku intensywnie z niego korzystała, później już mniej, poniewaź dostała służbowego... Okazało się, że padł cd-rom... po oddaniu do serwisu zobaczyłem wypis i się zdziwiłem... wymienili - płytę główną, cd-rom, RAM!! czyli prawie cały komp... Po powrocie coś strasznie muli ale to wina visty i 1 gb ramu... A przy okazji brakowało przycisku do bluetootha i wifi ale już w serwisie nie dali:/ obudowa wygląda jakby miał co najmniej 5 lat... bardzo podatna na zniszczenia...

więc sprzęt nie wart swojej ceny...
  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 29 01 2009 - 00:26

właśnie..ustępują serwisem gwarancyjnym, gdy inne firmy wprowadzają gwarancje Door2door, Acer nadal tkwi w martwym punkcie.
  • 0

#8 Stig

Stig

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 29 01 2009 - 00:47

Ja mam acera aspire 5715z i wszystko chodzi bez zarzutu. Obudowa nie pęka, wiatrak jest cichy, wyświetlacz bez zastrzeżeń. Nie korzystałem z usług serwisu. acer zachęcił mnie niską ceną w porównaniu z toshibą itp- za podobne parametry.
  • 0

#9 Figo22

Figo22

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 29 01 2009 - 21:39

parametry mogą być podobne ale producenci tych podzespołów już różni i osiągi będą się różnić:)
  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 02 02 2009 - 01:18

@Figo22 nie rozumiem cie, jeśli producenci korzystają z płytek referencyjnych to jak osiągi mogą się różnić? Może jakość owszem, ale osiągi są podobne, nie dajmy się zwieźć gdy robią testy - jeśli układ jest taki sam, widać, że układ również, czasem rozmieszenie elementów może się różnić, bo np. jest montowane inne chłodzenie, ale generalnie to ten sam układ, i taktowania zegarów jest identyczne i taki recenzent typuje lidera wydajności to jest to kłamstwo.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych