Skocz do zawartości


Zdjęcie

Creative X-Fi XtremeMusic - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 k4cz0r

k4cz0r

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 07 12 2010 - 18:59

Planuję zakup 4 już karty dźwiękowej. Przez mój PC przewaliły się:
- X-Fi XtremeGamer [miałem ją ładne 3 lata, kupiona do głośników Logitech X-540, musiałem sprzedać ze względu na podłączenie PS3]
- X-Fi XtremeAudio PCIe [napaliłem się bo tania a z we/wy optycznym, które potrzebne mi było do PS3...niestety brak dekodowania sprzętowego DTS i DD (a jakość dźwięku wcale nie gorsza od Gamera)].
- X-Fi Titanium [niby takie cudo, taka świetna karta....a masa problemów przez brak DD i DTS, jakość dźwięku wcale nie lepsza od pozostałych]

Więc wkurzyłem się, sprzedałem Titanium i nie mam żadnej tylko zintegrowanego Realteka. Przez to niestety męczę się na głośnikach TV z PS3 oraz nie mogę podpiąć gitary elektrycznej pod Guitar Rig (nie wspominając już o jakości muzyki w Winampie...). Zainteresowała mnie pewna okazja używanej karyu XtremeMusic za 160 zł. Karta wycofana już z produkcji, lecz z tego co widzę sprzętowo podobna do Titanium tylko na starym PCI i nie za 300 zł a ledwie 150. Można podpiąć panel od Audigy lub Fatal1ty, więc będę miał wszystkie wyjścia [łącznie z dużym jackiem do gitary i optycznym do PS3]. Pytania:

1. Czy obsługuje DD i DTS ? Konkretnie, czy SPRZĘTOWO go dekoduje i "powinno" działać bez problemów na PS3 i optycznym kablu podpiętym do panelu [powinno....bo miał też działać bez problemu na Titanium].
2. Czy każdy panel Audigy [np. taki ] będzie działał bez problemu ?
3. Czy karta nie ma problemów z kompatybilnością z Win7 ? Cały czas są wypuszczane nowe sterowniki do karty [najnowsze 10 listopad '10] więc domyślam się, że tak.
4. Czy kabelek do połączenia panelu i karty jest jakimś specjalnym Creative ? Czy to zwykły kabel jak np. ATA itp. ? Bo w tym linku do panelu co podałem nie ma kabla w zestawie do połączenia...

  • 0

#2 k4cz0r

k4cz0r

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 08 12 2010 - 17:13

A może takie coś Audigy 4 Pro ? Cena póki co zachęcająca....spojrzałem w specyfikę karty to też źle nie jest [na pewno obsługuje i dekoduje DD i DTS] ale nie wiem jak z jakością dźwięku.

  • 0

#3 alex82

alex82

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 13 12 2010 - 21:09

No jakość dźwięku jak dla mnie Profi . Ogólnie testowałem ją przed zakupem tylko z jakimś modelem Fatal1ty 64MB. I wypadała jak dla mnie znakomicie. Dużo słucham muzy i po przesiadce na tą kartę jestem mega zadowolony no ale w sumie wcześniej miałem zwykłą Audigi :D chodź na nią złego słowa nie powiem.
No i widzę że miałem farta bo równo miesiąc temu kupiłem za 250zeta + 15 poczta na alledrogo pełen komplet z pudełkiem :P .
Wreszcie dzięki osobnemu panelowi nie trzeba schylać się i gmerać za kompem aby coś wpiąć lub wypiąć.Optycznego jeszcze nie ruszałem.
  • 0

#4 hifu

hifu

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 27 12 2010 - 03:15

Zeby karta Creativa dekodowała DD i DTS musisz mieć wykupiony dekoder tych sygnałów.
Ja mam Creative x-fi xtreme gamer, i dekoduje też te sygnały ale musi być dekoder.
Najlepsze sterowniki do tych kart to support pack by daniel k, masz dostępną wtedy wszystkie możliwe panele, creative, thx i wszystkie funkcje typu EQ, EAX, CMSS-3D, Crystalizer itp itd.
na windows 7 też chodzą bez problemu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych