Skocz do zawartości


Zdjęcie

Creative T6100


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Razzor

Razzor

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 11 01 2008 - 18:18

Mam zamiar zakupić głośniki Creative Inspire T6100.
Ich cena wacha się w przedziale od 160.00zł do 360.00zł ale ja
namierzyłem za 259.00 zł.
Czy ten zestaw w ogóle opłaca się kupić?
ps, nie chce kupić używanych. Chce niu!! :D
Mowa o :
http://pl.europe.creative...5&product=15774
A może lepiej by było dołożyć jeszcze, i kupić to :
http://pl.europe.creative...3&product=10321

Mój budżet jak na ten czas : 270 zł..

Może za tę cene dostane jeszcze coś lepszego?
Proszę o pilną pomoc, bo rozje*** mi sie wzmacniacz, i nie mam na
czym słuchać : |

  • 0

#2 GORDONs

GORDONs

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 31 01 2008 - 21:25

Witam!Dołączona grafika

te głośniczki Creative 5.1 Inspire T6100

mój sąsiad jest w ich posiadaniu graja rewelacyjnie

nie ma lepszych 5.1 za tą cene

TU są naprawde TANIE

  • 0

#3 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 31 01 2008 - 22:07

Prosta zasada, szukasz głośników do słuchania muzyki:
- Rozgladasz sie za tradycyjnym Stereo 2.0, lub 2.1 - w przypadku preferowania Dance/HH/D&B, najlepiej zeby zestaw posiadal Subwoofer

Jesli natomiast glosniki maja sluzyc ogladaniu filmow, czy graniu w gry
- Surround 5.1, pod warunkiem jego prawidlowego rozstawienia. Nie raz mozna napotkac sie jak, z braku miejsca, sluchacz ustawia glosniki REAR przy FRONT'owych wokol monitora.

Zalezy jeszcze, jakich rozmiarow masz pokoj, czy chcesz robic imprezy (naglośnić pomieszczenie), - a to byloby ciezkie dla zestawow 2.0/2.1 przy wiekszej powierzchni - czy stosowac je dla wlasnego odsluchu. Z wiodacych firm spotkasz sie z opiniami ludzi, polecajacych zestawy Creative, Logitech, czy ostatnio Genius. Tych marek polecam Ci trzymac sie..

Napisz do czego potrzebujesz glosnikow, a sprobujemy Ci pomoc, trzymanko!
  • 0

#4 Bartasu

Bartasu

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 07 02 2008 - 21:37

Na pewno nie kupuj T6100. Większego badziewia nie słyszałem. Te głośniki są pokroju chińskiego radyjka z bazaru za 15zł. Chyba że lubisz narzucające się, piskliwe i ostre tony wysokie, nie lubisz, jak głośniki odtwarzają średnie pasmo i lubisz buczenie oraz dudnienie zamiast basu. Jeśli Twoje wymagania spełniają powyższe warunki, to owszem, możesz kupować.

Jeśli jednak chcesz coś sensownego, to w podobnej cenie masz Logitech'y X-530.

Zalezy jeszcze, jakich rozmiarow masz pokoj, czy chcesz robic imprezy (naglośnić pomieszczenie), - a to byloby ciezkie dla zestawow 2.0/2.1 przy wiekszej powierzchni - czy stosowac je dla wlasnego odsluchu. Z wiodacych firm spotkasz sie z opiniami ludzi, polecajacych zestawy Creative, Logitech, czy ostatnio Genius. Tych marek polecam Ci trzymac sie..

Dokładnie. Każdy po przeczytaniu wszystkich recenzji i opinii zarówno negatywnych jak i pozytywnych powinien przejść się do sklepu i posłuchać sprzętu przed kupnem. Osobiście w tym przedziale cenowym (powiedzmy 200zł~350zł) odradzam wszystkie zestawy od Creative'a, poza: I-Trigue 3400/3600 (niedostępnymi już niestety w Polsce) i L3800, których sam jestem posiadaczem. Jeśli chodzi o jakość ich dźwięku, to jest po prostu rewelacja. Do bloku to nawet za dużo (chyba, że ktoś lubi po wnerwiać sąsiadów, to są w sam raz). Głośniki satelitarne grają na prawdę bardzo czysto z naciskiem na słowo bardzo. Kompletny brak szumów. Środka im brakuje, czyli żadna wada w porównaniu do innych głośników komputerowych. Sopran jak najbardziej ok. Bas strojony wysoko, czyli bas raczej twardy (mnie taki odpowiada). Jest bardzo punktowy, konturowy i czytelny. Potrafi zejść na prawdę bardzo nisko. Niestety głośnik dusi się w zbyt małym pudle podczas głośnego słuchania (volume ~50% bass~80% daje radę w zależności od nagrania). I jeżeli słuchasz muzyki, to ze stajni Logitech'a nic lepszego nie znajdziesz.

Jeśli natomiast koniecznie chcesz zestaw 5.1 to w tym przedziale tylko Logitech. Ew. gdybyś był w stanie dorzucić "trochę grosza" to Genius'y był by idealnym rozwiązaniem. Nadają się do wszystkiego.

Uwierz mi, na prawdę te T6100 są do niczego. Nie da się na nich nic robić. Ani oglądać filmów, ani grać, ani słuchać muzyki (to to już na pewno). W muzyce rockowej plastikowe badziewia komputerowe na prawdę brzmią bardzo mizernie. Bas jest do niczego. Rozlany - dudniący i buczący, więc w przypadku słuchania rocka można dostać na głowę.
  • 0

#5 killov

killov

    Początkujący

  • 131 postów

Napisano 07 02 2008 - 21:55

Czyżby założyciel tematu, poddał się pokusie i już kupił "graidełko"? Przychylam się do opinii Bartasu..

Aha, za 300 zł można mieć Genius SW-HF 5000, zdecydowałbym się dołożyć tego grosza.. bo myślę, ze warto po prostu. Klasa wyżej nad X-530, chociaż i te potrafią pokazać drapaka sąsiadowi. Czekamy na zdecydowanie właściciela..

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych