Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coś się psuje, ale nie wiem co. Jak sprawdzić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mouseindaspace

mouseindaspace

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 05 01 2011 - 19:27

Witam

Mam problem. Komputer się psuje i podejrzewam, że to kwestia hardware i tylko kwestią czasu jest aż komputer, a raczej jeden z jego podzespołów wysiądzie zupełnie. Podczas podłączania do sieci i przeglądania stronek, oglądania filmów trzeszczy dźwięk, często pojawiają się takie jakby niewczytane przez kartę graficzną cienkie na milimetr paski na ekranie, czasem komputer wysiada w ogóle tzn. pokazuje tylko czarny, biały ekran lub tylko poszczególne elementy pulpitu na przemian, po czym albo wskakuje normalny obraz albo nie wskakuje w ogóle i pozostaje tylko zresetować komputer. Nie proszę Was o zdiagnozowanie problemu na podstawie tego, co tak nieumiejętnie opisałem, ale chciałbym się dowiedzieć, który z podzespołów komputera wywołuje problem, aby w momencie, gdy komputer wysiądzie zupełnie po prostu daną część dokupić i nie korzystać z profesjonalnej pomocy w diagnozowaniu, która - jak wiadomo - kosztuje.

Pytanie jest następujące. Czy istnieją i czy moglibyście polecić jakieś programy diagnostyczne lub inne sposoby, które pozwalałyby sprawdzić, która z części w komputerze nawala? Bardzo by mi to pomogło i pozwoliło zaoszczędzić czasu i pieniędzy.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

  • 0

#2 IntelInside

IntelInside

    Stały użytkownik

  • 224 postów

Napisano 05 01 2011 - 20:59

Możliwe że to karta graficzna, ale bardziej prawdopodobne że zasilacz. To najbardziej zawodny komponent pc więc może podaje już za słabe napięcie od czego zależy praca reszty części.

  • 0

#3 DavidCh

DavidCh

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 05 01 2011 - 23:41

Sprawdź temperatury (procesora, grafiki) w programie Everest. Możliwe, że się przegrzewają.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: trzeszczenie głośników trzaski głośniki



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych