Skocz do zawartości


Zdjęcie

Coolermaster rp-500-pcap


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 crosser

crosser

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 12 2008 - 14:44

Witam.
Jakiś czas temu kupiłem komputer z zasilaczem coolermaster RP-500-PCAP 500W. Wentylator w zasilaczu nie włącza się przy uruchomieniu komputera. Według mnie włącza się kiedy mu się przypomni. Dzisiaj próbowałem ustalić kiedy się włącza i czy jest w tym jakaś regularność. Podczas gry uparcie go grzałem (do 50 stopni przy czym wczoraj przy dłuższej grze nagrzał się do 45) ale nie włączył się (sprawdziłem otwierając obudowę). Wyłączyłem go i włączyłem i okazało się że po kilku, może kilkunastu sekundach włączył się. A więc kiedy jest gorący to wiatrak stoi a kiedy zimny to działa (absurd). Zastanawiam się wiec czy można to jakoś ustawić żeby działał poprawnie bo boje się, że mogę spalić coś w komputerze, czy może jest to usterka i reklamować go. Proszę o pomoc.

  • 0

#2 Damian_im2

Damian_im2

    Cosmo + pakiet biznes.

  • 1 508 postów

Napisano 31 12 2008 - 17:41

Wydaje mi się, że wentylator włączy się wtedy kiedy będzie zasilacz wykorzystywany więcej jak 30% - przynajmniej tak jest u mnie. Jaką masz resztę sprzętu ?

  • 0

#3 crosser

crosser

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 31 12 2008 - 18:23

Płyta główna: ASUS P5KPL
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz
Karta Graficzna: GAINWARD GeForce 9800GT 1024MB
RAM: 2x2GB Kingstone'a
HDD: SAMSUNG HD642JJ 640GB
DVD: LG GH20NS15
Zasilacz: Coolermaster rp-500-pcap
Obudowa: IBOX LYNX 202
Głównie w tym temacie chodzi mi o to że to jest wiatraczek który wdmu[beeep]e powietrze do obudowy a nie mam drugiego takiego więc kiedy nie działa to proc grzeje się np na Gears of War do 50 stopni a jak dziala to do 45, więc to robi różnicę.
  • 0

#4 Corp.

Corp.

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 16 02 2009 - 01:01

To ze zasilacz nie włacza sie nawet przy dosc duzym wykorzystywaniu podzespołów na pewno nie jest prawidłowe, tak wiec lepiej udac sie z reklamacja do sklepu w którym nabyles ów trefny produkt(dziwne ze tak sie stało gdyz CoolerMaster robi napradwe dobre zasiłki, no ale cóz błedy zdażaja sie kazdemu).

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych