Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cookies


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 mampytanie

mampytanie

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 10 12 2007 - 09:42

Witam!

Mam dwa pytania, na każde z nich jak ktoś znajdzie jakieś sugestie prosze o pomoc ;-)

1) Problem numer jeden dotyczy działania ciasteczek, całego mechanizmu zapamiętywania takowych w Internet Explorer (tak, tak, wiem, każdy powie.. że to kiepska przeglądarka, ale musi być) bowiem po tradycyjnym usuwaniu ciasteczek przez opcję w przeglądarce, wszystkie opcje i ustawienia pozostają nadal, nawet raz dotarłem do foldera z ciastkami i nadal nic, po usunięciu (!) nadal jak wpisuję login w jakimś tam o2.pl zalozmy, wczytuje mi sie, potem jak Tab'em schodze pietro nizej, to mi sie haslo wczytuje.

2) Drugi problem dotyczy w sumie nie mnie, znajomy prowadzi jakas siec komputerowa i ma serwer na Windowsa 2000, albo moze 2003, ale raczej to pierwsze, co jakis czas wszystko bardzo u niego muli, siec spowalnia i on nie wie za bardzo o co chodzi jak to sie mowi potocznie :)) Zastanawialem sie czy to moze byc od zawalonych logow, albo spraw czysto technicznych, ale w zasadzie to nie o to chodzi z tego co mi wstepnie wspominal, zatem problem pozostaje nierozwiazany tez, pytanie tylko czy o czyms nie zapomnial?

pozdrawiam

  • 0

#2 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 10 12 2007 - 10:19

Ad1 - Ciasteczka i zapamiętywanie haseł to dwie różne i nie związane ze sobą sprawy.
Ad2 - Co muli, gdzie muli, jak muli ? Active Directory postawione tam jest ? Komu muli ? Serwerowi ? Klientom AD ?

  • 0

#3 mampytanie

mampytanie

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 10 12 2007 - 14:43

1) A ja zawsze myślalem, ze jak usune ciacha to od razu zostana skasowane prywatne info w tym i hasla :/
2) Muli w sensie, internet na jakis czas sie zawiesza jakby, wolniej idzie, tak jakby sie na chwile zatrzymalo wszystko i nie wiadomo wlasnie czy to sprzetowe jest czy nie, a moze celowy zabieg admina ?
  • 0

#4 Tequila

Tequila

    Stały użytkownik

  • 386 postów

Napisano 10 12 2007 - 15:38

Nie wiem co to za IE ale w 7.0 hasła czyści sie w opcjach internetowych na zakładce Ogólne w sekcji Historia przeglądania pod przyciskiem Usuń. Istnieje równiez możliwość kasacji poszczególnych haseł - zewnetrznymi narzędziami.

W temacie sieci - jak sie bardziej nie rozpiszesz to nic w zasadzie nie mozna poradzic. Bo przyczyn może byc mnóstwo - od programow p2p zapychających łącza popzez syfy na komputerach do konfiguracji serwerów DNS

Edit;
Kurde .... W Windowsie 2000 nie moze byc IE 7.0 ....
To wtedy -> http://support.microsoft.com/kb/217148
  • 0

#5 rubin30

rubin30

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 11 12 2007 - 00:06

Tak jak powiedzial Tequila - zapamietywanie hasel to opcja wewnetrzna, zalezna od Ciebie. Jak juz wyczyscisz zapisane hasla to przy nastepnym logowaniu musisz uwazac, bo pojawi ci sie opcja "zapamietaj haslo" lub "loguj automatycznie". Wystarczy usunac zaznaczenie.
  • 0

#6 mampytanie

mampytanie

    Początkujący

  • 27 postów

Napisano 11 12 2007 - 09:10

ha! No i w sumie to co piszecie jest mądre, wszak już to zrobiłem i nadal jest problem.
Czyli... zabrałem się za skanowanie systemu okazało się, że jest wirus heur.win.95 coś tam, kurka może to to powoduje takie jazdy?

ręcznie widzę nie mogę sobie haseł usuwać :/ No chyba, że może bym z foldera usunął prywatne dane?

edit:
Pardon, ten tryb autouzupelniania wylaczylem, oraz skasowalem niektóre hasła i póki co śmiga :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych