Skocz do zawartości


Conradinho

Rejestracja: 22 paź 2015
OFFLINE Ostatnio: 22 10 2015 11:36
-----

Moje tematy

Ultrabook vs laptop za 3,5-4 k

22 10 2015 - 11:27

Witam,

rozglądam się za nowym kompem w podanym powyżej przedziale cenowym i obecnie stoję przed dylematem wyboru pomiędzy ultrabookiem a klasycznym laptopem. Z jednej strony trochę kuszą mnie niewielkie rozmiary i długa praca na baterii w tym pierwszym, ale z drugiej strony widzę, że w tej samej cenie w przypadku laptopa hardware jest trochę lepszy. Konkretnie zastanawiam się pomiędzy Lenovo Yoga 3 a Dellem Inspiron 7548. Komp będzie używany głównie do pracy (Office, poczta itd.) oraz do multimediów (net, filmy), a okazjonalnie do gier, chociaż to ostatnie kryterium ma najmniejsze znaczenie. Ważny jest dla mnie rozmiar matrycy - zastanawiam się czy 14" nie będzie trochę za mało, teoretycznie do 15" niewiele brakuje, ale wydaje mi się, że np. otwarcie dwóch okien z edytorem tekstu będzie już mocno utrudnione przy 14", chociaż mogę się mylić. Mobilność ma znaczenie, ale nie największe - kompa zabieram ze sobą 1-2 razy w tygodniu, czyli głównie będzie używany w domu. Poza tym nie jestem pewien, czy przy wykorzystywaniu do podanych celów konieczny jest dysk SSD. Proszę o poradę po pierwsze co do decyzji ultrabook/laptop, a po drugie co do wskazanych modeli. Dzięki z góry!